Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Słobodzian: sezon układa się po naszej myśli

Liderzy klasy Open N Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski – już w najbliższy weekend wystartują w Puławach. Odbędzie się tam trzecia runda cyklu, Rajd Nadwiślański. Załoga Subaru Poland Rally Team pojedzie Subaru Imprezą WRX STI przygotowaną w Krakowie.

Marcin Słobodzian pilotowany przed doświadczonego Grzegorza Dachowskiego realizuje skutecznie plan na sezon 2018: wygrywać w klasie Open N i zajmować jak najwyższe pozycje w klasyfikacji generalnej poszczególnych eliminacji mistrzostw Polski. Tak było zarówno podczas Rajdu Świdnickiego jak i kolejnego w kalendarzu Rajdu Dolnośląskiego. Czy i tym razem uda im się pokonać rywali? O tym przekonamy się już w niedzielę na mecie imprezy.

Marcin Słobodzian:

Sezon jak na razie układa sie po naszej myśli. Mamy dwie wygrane w dwóch pierwszych rajdach RSMP i na mecie meldujemy się ze sporą przewagą. Życzyłbym sobie takiej skuteczności juz do końca sezonu. To będzie mój trzeci start w Rajdzie Nadwiślańskim,. Tegoroczne OS-y w większość odbywają sie na trasach juz mi znanych, ale nie w całości. Myślę, że najważniejsze będzie jak najszybsze przystosowanie się do niskiej przyczepności asfaltu. W zeszłym roku był to dla nas udany rajd i mam nadzieje, że w tym będzie podobnie. Odcinki wydają się ciekawe. Trasy ze względu na położenie promują w dużej części mocne rajdówki, ale z pewnością nasze Subaru będzie konkurencyjne.

Grzegorz Dachowski:

Wbrew pozorom nie jest to łatwy rajd. Niby w dużej mierze składa się z długich prostych i dużej ilości zakrętów pod kątem 90 stopni, ale już to potrafi być trudnym elementem. Hamowania z dużych prędkości muszą mieć bardzo trafnie zaplanowane punkty. Każdy błąd w takiej sytuacji wiązać się będzie z wizytą w pobliskim sadzie, a w najlepszej wersji ze stratą czasową. Do tego dochodzi duża zmienność przyczepności, bo mamy fragmenty prowadzące głównymi drogami, ale i takie gdzie asfalt jest bardzo zabrudzony. Gdybym ja przyjechał kibicować na ten rajd to zapewne chciałbym zobaczyć załogi na krętych łącznikach szutrowych na odcinku Urzędów czy też przejazd wąwozem odcinka Józefów.

Tegoroczny Rajd Nadwiślański stratuje w sobotę, 9 czerwca o godz. 14.00 w Puławach. Tego dnia zawodnicy będą mieli do przejechania sześć odcinków specjalnych, w tym dwukrotnie widowiskowy odcinek rozgrywany w Puławach. Niedziela to drugi etap i kolejne cztery odcinki specjalne rajdu w Urzędowie i Józefowie. Kto wygra w klasyfikacji generalnej i w Open N dowiemy się w niedzielę o godzinie 15.30 na mecie imprezy.

W sezonie rajdowym 2018 partnerami Subaru Poland Rally Team są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, Szkoła Jazdy Subaru, Rodax Budownictwo oraz Pirelli.
Do Góry