Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

Słobodzian i Dachowski trzeci na odcinku miejskim Memoriału w Wieliczce

Fot. Marcin Kaliszka

W niedzielne popołudnie zakończyła się kolejna edycja Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W zawodach trwających dwa dni wzięła udział załoga Subaru Poland Rally Team – Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski.

Zawodnicy na początku piątkowego etapu borykali się z problemem instalacji elektrycznej, który niespodziewanie pojawił się w ich rajdówce. Po jego usunięciu przez mechaników zespołu zabłysnęli trzecim miejscem podczas nocnego odcinka miejskiego Wieliczka Rynek, pokonując przy tym wiele załóg w mocniejszych samochodach.

Marcin Słobodzian:

Ogólnie nasz start w Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oceniam pozytywnie. Przyjechaliśmy tu bardziej treningowo niż by walczyć o najwyższe lokaty. Zdawaliśmy sobie sprawę od początku, że dysponujemy autem seryjnym, o mocy znacznie mniejszej niż najszybsze załogi. Ale myślę, że nie to jest najważniejsze w tej imprezie. Każdy wie, że przede wszystkim jedziemy w Wieliczce po to by uczcić pamięć dwóch wybitnych polskich kierowców rajdowych. Cieszę się, że mogliśmy wziąć w niej udział. Jeśli chodzi o nasze tempo, to na początku rajdu problemy z elektryką wygenerowały spore straty czasowe. Ale myślę, że na odcinku nocnym na rynku w Wieliczce pokazaliśmy, że słabszym autem jesteśmy w stanie powalczyć z kolegami.

Grzegorz Dachowski:

Z Marcinem przed startem na Memoriale, w ramach przygotowań do sezonu 2018 odbyliśmy wspólne testy, a nasz pierwszy start po wielu latach potwierdził, że dobrze rozumiemy się w samochodzie rajdowym. Ze względu na różnorodność samochodów startujących w tej imprezie, które na co dzień startują w różnych dyscyplinach motorsportu i dysponują czasem bardzo dużą mocą, ciężko odnieść się do czasów uzyskiwanych przez nas na odcinkach specjalnych. Ale wydaje się, że mimo to było całkiem przyzwoicie.

Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był podzielony na dwa etapy. W sobotę rozegrano pięć odcinków specjalnych, a w niedzielę zaplanowano cztery kolejne. Zawodnicy Subaru Poland Rally Team mimo przeciwności losu zameldowali się na mecie zdobywając jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2018 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, Szkoła Jazdy Subaru i Rodax Budownictwo.
Do Góry