Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMOŁ

Śląska czołówka sprawdzi RSMOŁ

Lista zgłoszeń do Soltrade Premio 1. Rajdu Cielądza (16-17.10) zostanie zamknięta w środę, 14 października. Jednak już teraz Automobilklub Tomaszowski może pochwalić się zgłoszeniami na finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego od czołowych zawodników z licencją RN.

Na starcie w Spale pojawi się m.in. pierwsza trójka klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, czyli Jakub Szewczyk, Jakub Lesiak i Michał Kwieciński (wszyscy w Hondach Civic Type-R). Ze śląskiej ligi zgłoszenie wysłali także inni czołowi zawodnicy, m.in. Piotr Marciniak (Peugeot 206) czy Jerzy Smagała (Citroen Saxo). Na liście widać również lidera punktacji RSMOŁ, Damiana Byczkowskiego. Fordy Fiesta R2 przywiozą Przemysław Smoliński i Bartłomiej Bogucki. Nie brakuje mocnych czteronapędówek Wojciecha Krawczyka (Mitsubishi Lancer Evo X) i Piotra Kaczmarka (Subaru Impreza STi), a także kobiet za kierownicą (Aleksandra Kujawa w Peugeocie 106 S16). To tylko część z już zgłoszonych ekip. Dwie trzecie listy do rajdu okręgowego jest już zapełnione, co oznacza, że do zdobycia będzie pełna pula punktów w generalce.

Na finał rozgrywanych równolegle Mistrzostw Okręgu Łódzkiego Super KJS wybiera się przede wszystkim lider cyklu, Adrian Wichłacz. Oprócz niego Mitsubishi Lancery Evo w K5 zapowiedziało jeszcze trzech innych kierowców (Marcin Kowal, Krzysztof Pacholec, Janusz Han). Potwierdzone są już także zgłoszenia w innych klasach, przede wszystkim w trzeciej (do 1600 cm3) i drugiej (do 1400 cm3).

Organizator opublikował na stronie http://rajdyspalskie.pl/ mapę rajdu z odcinkami specjalnymi. Są na nich zaznaczone m.in. mety lotne dla załóg startujących w SKJS oraz najciekawsze lokalizacje dla kibiców i operatorów/fotografów (z danymi GPS). Na stronie organizatora dostępny jest także onboard odcinków specjalnych.








Do Góry