Kategoria: WRC

Škoda Motorsport w WRC?

Na łamach niemieckiego rallye-magazin.de pojawiła się informacja dotycząca planów zespołu fabrycznego Škody. Po licznych sukcesach władze zespołu planują wykonać kolejny krok naprzód, wystawiając swoje samochody w najwyższej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata.

Rok 2017 przejdzie do historii rajdów jako najbardziej udany dla naszego zespołu, zarówno pod względem wyników sportowych, jak i biznesowych. Z tak wielkiego osiągnięcia cieszy się cała firma. Sporty motorowe są jednym z naszych filarów już od 116 lat

– powiedział Bernhard Maier, dyrektor Škody.

Aktualne regulacje dotyczące samochodów w Rajdowych Mistrzostwach Świata obowiązują do 2020 roku, a Škoda może wykorzystać w pełni rozwiniętą konstrukcję Volkswagena Polo WRC 2017 jako podstawę do pierwszych testów. Transfer technologii pomiędzy Hannoverem a Mladą Boleslav sprawdzał się już w przeszłości. Podczas wdrażania projektu pierwszej odsłony Polo WRC, niemiecka firma korzystała z rozwiązań zastosowanych w Skodzie Fabii S2000. Kolejną linią, na której współpracują obie marki, jest projekt Volkswagena Polo GTI R5. Decyzja o wejściu Škody do WRC powinna zostać podjęta w przyszłym roku.

Na taki projekt potrzebujemy dwa lata. Aktualnie jesteśmy w WRC 2, jednak chcielibyśmy pokazać się z dobrej strony również w wyższej lidze

– skomentował Michal Hrábanek, dyrektor zespołu Škoda Motorsport.

Czeski zespół przeniesie się w przyszłym sezonie do nowej siedziby, w której będą decydowały się kolejne etapy rozwoju projektu czeskiego producenta.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry