Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Siedem rund RSMŚl 2016 – przedstawiamy kalendarz

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2016 został zatwierdzony po wczorajszym głosowaniu OKSS w Katowicach. Cykl składa się z siedmiu rund, wśród których znalazły się rajdy Mikołowsko-Żorski, Zamkowy, Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga, Oświęcimski, Wisły, Opolski i Cieszyńska Barbórka.

Tradycyjnie jak co roku przed rozpoczęciem cyklu OKSS w Katowicach zaprasza zawodników wyrażających zainteresowanie rywalizacją na odcinkach Śląska, Małopolski i Opolszczyzny na spotkanie z dyrektorami rajdów na którym zostanie dokładnie omówiony kalendarz, organizacja i regulamin RSMŚl. Dobrą wiadomością jest również informacja, że RSMŚl zostały objęte Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

– Prace nad kalendarzem RSMŚl 2016 trwały w tym roku o wiele dłużej i osiągnęliśmy wraz z organizatorami poszczególnych rund terminy, aby w jednym miesiącu kalendarzowym odbywał się tylko jeden rajd – mówi Jacek Spentany, Przewodniczący OKSS w Katowicach. – Po trzech rajdach zaplanowaliśmy w kalendarzu dwumiesięczną przerwę, zawodnicy będą mieli okres na przygotowanie się do drugiej części sezonu. Mamy tylko dwie krótsze przerwy 3 tygodniowe między rajdami, a sytuacja ta ma miejsce w pierwszej i drugiej części sezonu. Lepiej już nie można było ułożyć kalendarza, a proszę mi wierzyć nie było to takie proste i wymagało bardzo dużo nakładów pracy i porozumienia między organizatorami, za co im bardzo serdecznie dziękuję.

– Mam nadzieje że zawodnicy będą zadowoleni, gdyż bardzo podkreślali w rozmowach, aby utrzymać rozgrywanie rajdów w systemie jeden rajd w miesiącu kalendarzowym. Po więcej informacji i szczegółów zapraszam zawodników na spotkanie z dyrektorami rajdów, szczegóły tutaj.

Kalendarz RSMŚl 2016:
[table id=115 /]
Do Góry