Kategoria: WRC

Serderidis w Fieście WRC M-Sportu

fot. facebook/M-Sport

Dwie rundy Rajdowych Mistrzostw Świata za kierownicą Forda Fiesty WRC, w zespole M-Sportu, zaliczy Jourdan Serderidis. Będą to: Rajd Niemiec i Rajd Australii. W sezonach 2014, 2015 i 2016 grecki kierowca brał udział w niektórych rundach WRC2, za kierowcnicą Fiesty R5 i DS3 R5. W 2017 roku przesiadł się na stałe do Citroëna DS3 WRC i startował w WRC Trophy.

Jourdan Serderidis:

Jestem niezmiernie zadowolony z powrotu do M-Sportu – mistrzowskiego zespołu. Jeszcze bardziej cieszę się dlatego, że pojadę najnowszym Fordem Fiestą WRC, który jest najlepszym samochodem, jaki można obecnie prowadzić w rajdzie.

Doskonale rozumiem szansę, którą dostałem i dołożę wszelkich starań i przygotowań, aby jak najlepiej wykorzystać okazję. Biorąc pod uwagę te dwa rajdy, mam nadzieję, że będę w pierwszej piętnastce w Niemczech i pierwszej dziesiątce w Australii. To stanowi dla mnie rozsądny cel.

Mam nadzieję, że za kierownicą tego samochodu będzie dużo zabawy, ale zawsze będę brał pod uwagę rady zespołu. Muszę podziękować Malcomowi Wilsonowi za danie tej wyjątkowej szansy, a także moim partnerom – ALD Automotive, Fleetback i Kroon Oil – którzy będą mnie wspierać w 2018 roku.

Malcolm Wilson:

Będzie miło zobaczyć Jourdana z powrotem w parku serwisowym M-Sportu w tym roku i jestem pewien, że nie może się doczekać, aby znaleźć się za kierownicą Fiesty WRC.

Nasi klienci zawsze byli w centrum naszej działalności i jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że możemy  zaoferować te wyjątkowe możliwości. Jourdan będzie prowadził dokładnie ten sam samochód, co pięciokrotny Mistrz Świata, Sébastien Ogier, i ma do dyspozycji te same narzędzia i informacje.

Wiedząc, jak ciężko pracuje Jourdan – i ile ma on doświadczenia na tym poziomie – nie mam wątpliwości, że dołoży wszelkich starań, aby się przygotować. Naszym celem jest pomóc mu zdobyć swoje pierwsze punkty w WRC w samochodzie rajdowym nowej generacji/

fot. facebook/M-sport

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry