Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne, WRC

Sébastien Ogier wraca do Citroëna w 2019!

Citroën Abu Dhabi Total World Rally Team poinformował, że od sezonu 2019 za kierownicą Citroëna C3 WRC zasiądzie mistrzowska załoga – Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Powrót do zespołu od którego zaczęła się przygoda pięciokrotnych mistrzów świata w rajdach samochodowych jest czymś o czym mówiło się od dawna.

Drogi Sébastiena Ogiera i francuskiego zespołu przeplatają się od samego początku kariery w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Francuz sięgnął po pierwszy tytuł mistrzowski w kategorii JWRC za kierownicą Citroëna C2 S1600. Następnie zdobył podium w 2009 roku w Rajdzie Akropolu, jadąc Citroënem C4 WRC, tak rozpoczęła się seria kolejnych miejsc w najlepszej trójce zawodów. Również w 2010 roku w Rajdzie Portugalii wywalczył zwycięstwo, które jest debiutem Ogiera, jako triumfatora imprezy.

Szef francuskiego zespołu Pierre Buduar tak komentuję całą sytuację:

“Ta wspaniała wiadomość jest początkiem kolejnego rozdziału, w której ludzie zjednoczeni w ramach jednej przygody chcą tworzyć historię. Dlatego z radością witam Sébastiena i Juliena ponownie w zespole! To niewiarygodny impuls dla całego zespołu. Wszyscy czują się zmotywowani bardziej niż kiedykolwiek. Mamy nadzieję, że marka Citroën w sportach motorowych wzrośnie. Wszyscy czujemy się z tym dobrze”.

“Jestem naprawdę podekscytowany perspektywą podjęcia nowego wyzwania razem z Citroënem. Właściwie to nie mogę się doczekać zwłaszcza, że nie zapomniałem o tym, dzięki komu miałem pierwszą możliwość startu w mistrzostwach świata. Na moją decyzję miało wpływ kilka czynników. Bardzo podoba mi się pomysł pracy z ludźmi, których znam i praca układała się nieźle. Interesujące byłoby zostanie mistrzem świata z trzecim producentem. Chociaż nie biorę niczego za pewnik, jestem przekonany, że samochód ma potencjał i mam wielką wiarę w zespół” – podsumowuje Sébastien Ogier.

Fot.: www.citroenracing.com
Do Góry