Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Sebastien Ogier nie czuję wielkiej presji w związku z walką o tytuł w Australii

Sebastien Ogier przed startem Rajdu Australii zwraca uwagę, że czuję się nieco bardziej zrelaksowany i ewentualny szósty tytuł mistrzowski niewiele zmieni w jego sportowym życiu.

Francuz realnie ocenia swoje szansę na walkę o mistrzowską koronę. Doświadczenie w stawce najlepszych kierowców jest aktualnie niemal na tym samym poziomie, dlatego w walce o końcowy triumf zadecydują z pewnością niuanse, warunki pogodowe i ewentualne problemy techniczne, które zawsze należy wziąć pod uwagę.

Wszyscy mamy teraz doświadczenie, może mam delikatnie więcej niż oni. Jest tylko jedna rzecz, którą posiadam jest to tytuł mistrzowski, a to daje mi szansę na odrobinę rozluźnienia.  Oczywiście szósty tytuł będzie miły, ale nie zmieni bardzo mojego życia tak, jak pierwszy. Presja mimo wszystko nadal istnieje.” – mówi Ogier

Elementem, który wydaje się być kluczowy dla walki o najważniejszy puchar w sezonie jest również wspomniana wcześniej pogoda. Na pewno jazda w suchych warunkach, będzie utrudnieniem dla Ogiera, który musi „odkurzać trasę”, dlatego pięciokrotny mistrz świata chciałby opadów deszczu – „Jeśli będzie sucho, ten występ nie będzie dla mnie łatwy. Będę cierpiał z powodu pierwszej pozycji startowej. Mogę mieć nadzieję, że w piątek rano będzie trochę wilgotno, wtedy nie będę tracił czasu. Z kolei jeśli weekend nawiedzą intensywne opady deszczu, czeka nas wszystkich wyzwanie. Zmienne warunki będą wtedy dla wszystkich i musimy sobie poradzić. Mimo tego wolałbym jechać w deszczowych okolicznościach, ponieważ sytuacja stanie się trudna dla wszystkich.” – podsumował Ogier.
Do Góry