Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce
3. Runda MPRC 2019: różnorodnie w kwalifikacjach
„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Sébastien Loeb wygrywa w Hiszpanii – „Nie mogę w to uwierzyć!”

Rajdowe Mistrzostwa Świata nie przestają nas zadziwiać. Runda rozgrywana na terenie słonecznej Hiszpanii miała pomóc w odpowiedzi na pytanie, kto zbliży się do tytułu mistrzowskiego? Jednak całą uwagę kibiców skupił na sobie Sébastien Loeb, który w okazjonalnym starcie stanął na najwyższym stopniu podium!

Rajd Hiszpanii, znany jest z niespodziewanych rozstrzygnięć. Na ostatnim odcinku specjalnym Santa Marina 2 (14,5km) byliśmy świadkami niesamowitego pojedynku. Dziewięciokrotny mistrz świata – Sébastien Loeb miał 3,6s przewagi nad swoim rodakiem – Sébastienem Ogierem. Pytania odnoszące się do prowadzenia w klasyfikacji generalnej zeszły na dalszy plan. Największą niewiadomą było, czy Loeb utrzyma przewagę? Ostatni odcinek specjalny, czyli Power Stage zapisał na swoje konto Ott Tänak, za nim linię mety przeciął Ogier (+2,0s) – „naciskaliśmy mocno tracąc zwycięstwo w rajdzie dość wcześnie. Zawsze lepiej jest mieć więcej punktów, ale i tak otwieramy trasę w Australii” – mówił na mecie Ogier. Wtedy należało wyczekiwać Loeba na mecie i zobaczyć, jak dużo ze swojej przewagi „odda” konkurentom. Najniższy stopień podium dla Loeba (+2,8s) – „po prostu… Nie mogę w to uwierzyć! Starałem się, jak mogłem. Codziennie rano szukałem właściwego rytmu, poza dzisiejszym porankiem. Od razu mogłem naciskać! Mam ogromną satysfakcję. Nie wierzyłem, że mogę tu ponownie wygrać. Na razie nie myślę o przyszłym roku” – relacjonował Loeb, który wygrywa hiszpańską rundę WRC! Tuż za podium dojechał Evans (+3,1s), a najlepszą piątkę zamknął Sordo (+4,6s)

Najlepsza trójka w klasyfikacji generalnej przed Rajdem Australii 2018: 1. Ogier – 204 pkt 2. Neuville – 201 pkt 3. Tänak – 181 pkt.

Nie możemy również zapomnieć o sukcesie polskiej załogi – Kajetana Kajetanowicza i Maćka Szczepaniaka, którzy w debiutanckim starcie w jednej z najbardziej unikatowych rund w WRC, zajęli doskonałe czwarte miejsce w WRC2, ustępując jedynie Rovanperze, Kopeckiemu i Solbergowi, którzy mają dużo większe doświadczenie na międzynarodowych trasach.

Fot.: www.wrc.com
Do Góry