Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Sébastien Loeb Racing po przedsezonowych testach

fot. facebook/SébastienLoebRacing

Zespół Sébastien Loeb Racing, podobnie jak prawie wszystkie teamy zamierzające startować w tym roku w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, uczestniczył w przedsezonowych testach na torze Silverstone.

Gregoire Demoustier, kierowca zespołu, testował Peugeota 208. Mimo tego, że Team Peugeot Total również startuje tym samym modelem, to oba samochody różnią się od siebie. Auto z Sébastien Loeb Racing było samodzielnie budowane przez zespół.

Franck Tine, dyrektor sportowy teamu, dla redakcji motorsport-news:

Kiedy zaczynasz projekt, musisz to zrobić na swój własny sposób, a nie kopiować. Samochód jest zbudowany na naszych pomysłach, nie oglądając się na to, co zrobili inni i realizując to, co uważaliśmy za najlepsze rozwiązanie.

To projekt, który zaczął się od zera; celem było pozyskanie najlepszych ludzi w każdej jego części. Firma Onroak, która wie jak budować dobre samochody, wykonała podwozie, Oreca zajęła się silnikiem, a Sadev skrzynią biegów. Ostatnia część to my, ponieważ wiemy, jak prowadzić samochody.

Testy przebiegały bez większych problemów. Jedyną awarią był niewielki wyciek z układu wspomagania kierownicy. Na koniec wszystkich przejazdów treningowych Demoustier uplasował się na jedenastej pozycji.
Do Góry