Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Sebastien Loeb z Hyundaiem w 2019 roku? WRC i Rallycross możliwe

Jak informuje portal Autosport.com dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata – Sebastien Loeb podpisał kontrakt z zespołem Hyundai Motorsport. Oficjalny komunikat mamy poznać jutro (czwartek). Nie będą to starty „na pełny etat”.

Sebastien Loeb związany był niemal od początku swojej kariery z markami dzisiejszego koncernu PSA. Dzięki Citroenowi osiągnął największe sukcesy w karierze, zapisując się złotymi zgłoskami na kartach rajdów samochodowych. Odejście na „sportową emeryturę” niemal pięć lat temu i rezygnacja z regularnych startów w WRC nie zakończyła występów „Super Seba” na arenie międzynarodowej. Wyścigi samochodowe w kategorii WTCC za kierownicą Citroena C-Elysse, a później jazda w fabrycznym zespole Peugeota w rallycrossie, były pokazem wszechstronnych umiejętności Francuza. Niestety marka Peugeot ogłosiła, że wycofuje się z rallycrossowych mistrzostw świata w sezonie 2019. Taki rozwój sytuacji dla Loeba oznacza brak pewnego zatrudnienia w fabrycznym zespole. Jeśli informacja o kontrakcie z Hyundaiem nie potwierdzi się jest to pierwszy taki przypadek w sportowej karierze Loeba.

Aktualnie nie znamy szczegółów kontraktu z zespołem Hyundai Motorsport. Pewne jest to, że Loeb nie będzie współpracował z ekipą z Alzenau w pełnym wymiarze, ponieważ nie ma wolnego miejsca w każdej rundzie mistrzostw świata. Raczej będzie rywalizował w wybranych imprezach, podobnie jak w tym roku widywaliśmy go za kierownicą Citroena C3 WRC. Prawdopodobnie w grę wchodzą również starty w rallycrossie w ramach współpracy z drużyną GRX.

Czy Sebastien Loeb będzie dysponował konkurencyjnym tempem w porównaniu do regularnych kierowców WRC? Triumf w Rajdzie Hiszpanii 2018 zdaje się rozwiewać wszelkie wątpliwości. A jakie jest  Wasze zdanie? 🙂
Do Góry