Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Sebastian Ogier – potrzebne są ulepszenia w C3 WRC

Sebastian Ogier nie był do końca zadowolony z samochodu w czasie Rajdu Argentyny. Obrońca tytułu mistrzowskiego uważa, że jest to najwyższy czas na wprowadzenie ulepszeń do Citroena C3 WRC.

Sytuacja dla Sebastiana Ogiera w Rajdowych Mistrzostwach Świata wygląda na coraz trudniejszą. Jeden z najgroźniejszych rywali w walce o mistrzostw – Thierry Neuville, wygrał drugi rajd z rzędu i powiększył dystans w klasyfikacji generalnej kierowców do ośmiu punktów, względem „Super Seba II”. W czasie Rajdu Argentyny Ogier borykał się z różnymi problemami w samochodzie, które wypłynęły na jego pewność siebie i ostateczny wynik. Do kolejnej rundy – Rajdu Chile nie zostało wiele czasu, jednak Francuz podkreśla, że konieczne są ulepszenia w jego samochodzie.

„Zdiagnozowaliśmy kilka problemów, które wymagają czasu, żeby je zmienić. Naciskam zespół, żeby zaczęli nad tym pracować, niestety nie w tym przypadku. Nie mam pojęcia (kiedy nastąpią zmiany przyp. red) i nie mogę powiedzieć, ale jest wiele miejsc w nadwoziu i dyferencjalne i potrzebujemy rozwoju. Widzimy, że inne zespoły idą naprzód i musimy pozostać z nimi w kontakcie, jeśli chcemy walczyć o mistrzostwo. Mamy kilka pomysłów,  wspominałem o rzeczach, które trzeba zmienić, ale nie jest to łatwe i wymaga czasu. Musimy mocno pchnąć zespół i przygotować coś na następną rundę. Na pewno jestem zadowolony z punktów, jakie zdobyłem w Argentynie, ale nie jestem zadowolony z prędkości, jaką mieliśmy w ciągu weekendu. Walczyłem z tempem na wielu odcinkach, szczególnie w trakcie pierwszej pętli, która była śliska. Oznacza to, że musimy pracować. Zdobycie dwudziestu punktów, to więcej niż spodziewałem się, jeśli mam być szczery” – komentuje Sebastian Ogier.
Do Góry