Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Sebastian Ogier – potrzebne są ulepszenia w C3 WRC

Sebastian Ogier nie był do końca zadowolony z samochodu w czasie Rajdu Argentyny. Obrońca tytułu mistrzowskiego uważa, że jest to najwyższy czas na wprowadzenie ulepszeń do Citroena C3 WRC.

Sytuacja dla Sebastiana Ogiera w Rajdowych Mistrzostwach Świata wygląda na coraz trudniejszą. Jeden z najgroźniejszych rywali w walce o mistrzostw – Thierry Neuville, wygrał drugi rajd z rzędu i powiększył dystans w klasyfikacji generalnej kierowców do ośmiu punktów, względem „Super Seba II”. W czasie Rajdu Argentyny Ogier borykał się z różnymi problemami w samochodzie, które wypłynęły na jego pewność siebie i ostateczny wynik. Do kolejnej rundy – Rajdu Chile nie zostało wiele czasu, jednak Francuz podkreśla, że konieczne są ulepszenia w jego samochodzie.

„Zdiagnozowaliśmy kilka problemów, które wymagają czasu, żeby je zmienić. Naciskam zespół, żeby zaczęli nad tym pracować, niestety nie w tym przypadku. Nie mam pojęcia (kiedy nastąpią zmiany przyp. red) i nie mogę powiedzieć, ale jest wiele miejsc w nadwoziu i dyferencjalne i potrzebujemy rozwoju. Widzimy, że inne zespoły idą naprzód i musimy pozostać z nimi w kontakcie, jeśli chcemy walczyć o mistrzostwo. Mamy kilka pomysłów,  wspominałem o rzeczach, które trzeba zmienić, ale nie jest to łatwe i wymaga czasu. Musimy mocno pchnąć zespół i przygotować coś na następną rundę. Na pewno jestem zadowolony z punktów, jakie zdobyłem w Argentynie, ale nie jestem zadowolony z prędkości, jaką mieliśmy w ciągu weekendu. Walczyłem z tempem na wielu odcinkach, szczególnie w trakcie pierwszej pętli, która była śliska. Oznacza to, że musimy pracować. Zdobycie dwudziestu punktów, to więcej niż spodziewałem się, jeśli mam być szczery” – komentuje Sebastian Ogier.
Do Góry