Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce
3. Runda MPRC 2019: różnorodnie w kwalifikacjach
„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Samochodowe Mistrzostwa Tychów

Samochodowe Mistrzostwa Tychów na półmetku

Trzy rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów 2017 już za nami. Kolejne, czwarte z sześciu zaplanowanych na ten rok zawodów na torze Fiata już za niecałe dwa tygodnie – w niedzielę 25 czerwca. W połowie sezonu trudno wskazywać faworytów do końcowych triumfów, bowiem praktycznie w każdej klasie rywalizacja jest nie tylko zacięta, ale przede wszystkim bardzo wyrównana.

Zgłoszenia do zawodów zaplanowanych na pierwszą niedzielę wakacji będzie można wysyłać już od poniedziałku, 12 czerwca. Kierowcom, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności podczas sportowej rywalizacji na obiekcie Fiat Chrysler Automobiles, polecamy nie zwlekać z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, bowiem imprezy organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Limit osiemdziesięciu załóg, które mogą wziąć udział w jednej rundzie, wyczerpuje się błyskawicznie.

Podczas czwartej odsłony tegorocznych zmagań o miano Samochodowego Mistrza Tychów kierowców czeka kolejne urozmaicenie – zupełnie nowa trasa próby sportowej o długości 3 km. Podobnie jak poprzednio, także 25 czerwca zawodnicy będą pokonywać ten dystans trzykrotnie. O wynikach zdecyduje suma czasów z wszystkich przejazdów.

Do końcowej klasyfikacji cyklu wlicza się pięć najlepszych rezultatów, dzięki czemu na walkę o tytuł mają szansę także ci zawodnicy, którzy nie mogli uczestniczyć we wszystkich rundach, a także ci, których z danych zawodów wykluczyła np. awaria. Najbardziej zacięta batalia toczy się w klasie 2 i 4. W tych kategoriach dwie czołowe załogi dzieli zaledwie trzy punkty. Jeszcze ciaśniej jest w klasyfikacji samochodów z tylnym napędem, gdzie drugi zawodnik traci do pierwszego raptem jeden punkt, a trzeci – tylko cztery oczka. W pozostałych klasach różnice też nie są duże, zważywszy na fakt, że w jednych zawodach z cyklu SMT można zdobyć nawet 30 punktów (w zależności od frekwencji). Pełna klasyfikacja Samochodowych Mistrzostw Tychów jest dostępna na stronie Automobilklubu Ziemi Tyskiej: www.azt.tychy.pl.

Wszystkich kibiców chętnych do obejrzenia rywalizacji zapraszamy w niedzielę, 25 czerwca na tor testowy Fiat Chrysler Automobiles w Bieruniu. Wstęp na imprezę jest wolny. Na miejscu nie tylko będzie można się posilić, ale także spróbować świetnej włoskiej kawy.

Podobnie jak w poprzednich sezonach, także i w tym roku Samochodowe Mistrzostwa Tychów mogą się odbyć dzięki wsparciu sponsorów i partnerów Automobilklubu Ziemi Tyskiej: Fiat Chrysler Automobiles Polska, Silesia Oil – AVIA, Inter Cars, dystrybutor żywic poliestrowych www.zywica.eu, Miasto Tychy, Info Graf, Time4, Super-Nowa.pl.
Do Góry