Kategoria: Terenowe

Sainz i Peterhansel: Dakar jest zbyt trudny dla amatorów

Kierowcy fabrycznego zespołu Peugeota, Carlos Sainz i Stéphane Peterhansel zgodnie przyznali, że trasa tegorocznego Rajdu Dakar jest zbyt skomplikowana dla kierowców o mniejszym doświadczeniu lub jadących słabszymi samochodami. Świadczy o tym liczba wycofań po pierwszych czterech etapach. Problemy dosięgają także najlepszych. Pięć kilometrów za startem dzisiejszego etapu zatrzymali się Sainz i Loeb. Hiszpan po chwili ruszył dalej, jednak Loeb stracił ponad 20 minut.

Carlos Sainz:

Wtorkowy etap był najtrudniejszym, jakim dotąd jechaliśmy. To mieszanka bardzo skomplikowanych wydm; są bardzo miękkie, mają duże spadki. Są także tereny z dużymi kamieniami. Początek był ekstremalnie trudny. Myślę, że zbyt trudny dla amatorów – nie wiem, ile samochodów ukończy dzisiejszy odcinek.

Stéphane Peterhansel:

Dla nas to jest OK, ponieważ mamy fabryczne samochody, najlepszych pilotów i sami jesteśmy dobrymi kierowcami. Dla kierowców jadących autami o mniejszych możliwościach, to będzie bardzo skomplikowane. Ten Dakar jest trudniejszy niż w zeszłym roku.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top