Kategoria: Różne

Sainz Jr. w rajdach samochodowych?

fot. facebook/CarlosSainz

Carlos Sainz Jr. przyznał, że chciałby w przyszłości rywalizować w rajdach samochodowych. Hiszpan pojawi się na trasie tegorocznego Rajdu Monte Carlo pokonując niedzielny Power Stage. 23-latek poprowadzi Renault Megane RS.

Syn zwycięzcy tegorocznego Dakaru i dwukrotnego rajdowego mistrza świata jest zawodnikiem Formuły 1.

W mojej karierze jest zbyt wcześnie, aby wziąć udział w całym rajdzie, ale w przyszłości zrobię coś takiego jako hobby. Dużo ćwiczyłem z moim tatą (Carlosem Sainzem – przyp.red.). Mamy samochód rajdowy w domu na wsi, więc jeździmy i dużo się uczę.

Moim najsłabszym punktem jest wierzenie w notatki – jestem kierowcą wyścigowym, więc nie mam tego doświadczenia i ciężko przychodzi mi ta nauka.

Jeśli chodzi o inne umiejętności to wiele się od niego nauczyłem. Jeździliśmy po śniegu, lodzie i po kilku ładnych odcinkach asfaltowych.

Wiele słyszałem o Monte od taty: jak trudne są odcinki, jak warunki mogą się zmieniać w jednej chwili od śniegu do deszczu lub słonecznej pogody.

Podoba mi się też Dakar, nawet jeśli tata nie aprobowałby mojego występu tam, wiedząc jakie to ryzykowne i trudne. Bardzo lubię takie przygody. Byłoby to dla mnie ogromne wyzwanie. Nie mam żadnych umiejętności rajdowych, których potrzebujesz na Dakarze, ale chciałbym spróbować

– mówił Sainz Jr. dla motorsport.com.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry