Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Rzeszowska rywalizacja na najwyższym poziomie

Kilka dni temu zakończyła się 12. runda cyklu VRC, Rajd Rzeszowski. Szybkie i ciasne asfaltowe odcinki specjalne były nie lada wyzwaniem dla kierowców, ale także wspaniałym widowiskiem dla wszystkich zgromadzonych kibiców. W rajdzie wystartowało 138 załóg, 116 z nich dojechało do mety.

W klasie VRC1 wyniki nie były żadnym zaskoczeniem. Jurek Bogdanowicz i Tomek Wach stoczyli niezwykle zacięty pojedynek o wygraną, oboje popełnili błędy, lecz to Tomek wyszedł z tego obronną ręką, wyprzedzając na mecie Jurka o niespełna 5 sekund. Trzecie miejsce zajął Maciek Folta, tracąc około dwóch i pół minuty do liderów, który zadziwia formą i tempem od początku sezonu.

Kategoria VRC2 przypadła niezaprzeczalnie Tomaszowi Jarce, który dojechał do mety z przewagą prawie półtorej minuty nad kolejnym zawodnikiem – Kamilem Żurawlewem. Natomiast w/w Kamil ukończył rajd z przewagą 20 sekund nad Łukaszem Kazubkiem. Najprawdopodobniej zmiana nawierzchni miała swój wpływ na klasyfikację kierowców, gdyż „specjaliści od szutrów” tacy jak Jyrki Niemela czy Tyler Buck ukończyli zawody poza pierwszą piątką.

Klasa VRC3 padła łupem Mateusza Przyszlakowskiego. Jedynym kierowcą, który dotrzymywał mu kroku, był Janek Gorczyca, ale błąd na szóstym odcinku specjalnym przekreślił jego szanse nawet na podium. Ze stratą wynoszącą prawie półtorej minuty do lidera dojechał Ryszard Czechowicz, a z trzema Adam Węglowski.

Sprawa w kategorii VRC4 wyglądała zupełnie inaczej, przez cały rajd można było oglądać zaciętą walkę między Piotrem Juszczykiem, Eneko Celayetą i Oscarem Estevezem. Eneko prowadził w rajdzie aż do siódmego odcinka, ale zakończył go ze stratą ponad 40 sekund do lidera, Oscara i pozostał już na drugim miejscu do końca rajdu. Piotrek jechał od początku równym, ale nie tak szybkim tempem jak w/w panowie, wystarczyło to na zajęcie dobrego, trzeciego miejsca w klasie.

Jeśli chodzi o klasyfikację zespołową, tradycyjnie już najwięcej punktów (69) zgromadził zespół Killaz Motorsport, tuż za nimi ze stratą czterech oczek (65) uplasował się Rookie Rally Team. Podium uzupełniła ekipa RALLY and RACE, zdobywając 42 punkty.

Zakończył się pierwszy z serii asfaltowych rajdów w cyklu VRC. Obecnie trwa rywalizacja w Rajdzie Niemiec, a potem kierowcy udadzą się na czeskie Barum. Zapraszamy na stronę: www.wirtualnerajdy.pl. Do zobaczenia!
Do Góry