Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Ruszyły zgłoszenia do finałowej rundy RSMOŁ

Od dziś można już wysyłać zgłoszenia na Soltrade Premio 1. Rajd Cielądza (16-17 października), trzecią i jednocześnie końcową rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. Będzie to również finał równolegle prowadzonego cyklu dla amatorów w półprofesjonalnych rajdówkach, czyli Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super KJS.

Zgłoszenia możliwe są przez system PZM Inside oraz połączone z nim formularze na stronie http://rajdyspalskie.pl/. Wpisowe dla załóg rajdu okręgowego ustalono na 550,00 złotych, a dla Super KJS na 300,00 złotych. W ramach tego załogi przejadą 134 km trasy rajdu, z których 42 km stanowią odcinki specjalne (18 km w przypadku SKJS). Organizator wkrótce udostępni mapy, zdjęcia i onboard OS Matyldów (7 km) i OS Sierzchowy (7 km), które w Soltrade Premio 1. Rajdzie Cielądza będą pokonywane trzykrotnie.

Finałowa runda cyklu rozstrzygnie podział atrakcyjnych nagród. Za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej RSMOŁ do wygrania jest bon na komplet opon do wartości 2500 złotych. Wicemistrzowie okręgu łódzkiego otrzymają po 2-osobowym zaproszeniu na weekendowy pobyt w urokliwej Karczmie Spalskiej, stanowiącej bazę rajdu. Zdobywcy trzeciego stopnia podium otrzymają nagrodę o wartości 500 złotych. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przygotowano także puchary.

Na faworytów RSMOŁ organizowanego przez Automobilklub Tomaszowski wyrosła załoga Damian Byczkowski/Jakub Przedbora. Po trzecim miejscu w Rajdzie Spalskim i wygranej w Rajdzie Dolinie Krzemionki przewodzą w punktacji z przewagą 4 punktów nad duetem Michał Kwieciński/Sebastian Dwornik. Za kierowcami tomaszowskiego klubu obecnie sklasyfikowany jest Krzysztof Borowiecki, triumfator Rajdu Spalskiego i pechowiec ostatniej rundy (awaria silnika). Duże szanse na podium mają także Sebastian Teter oraz Marek Sąsiadek. W generalce Super KJS niemal pewny tytułu mistrzowskiego może być Adrian Wichłacz, ale pozostałe miejsca na podium są sprawą otwartą. Aktualne punktacje są dostępne na stronie cyklu, w dziale Rajdy Spalskie.
Do Góry