„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: KRO, RO, KJS

Ruszyły zapisy na KJS Baborów o Puchar Burmistrza Gminy Baborów

Konkursowa Jazda Samochodem zadebiutuje na głubczyckiej ziemi w miejscowości Baborów. Impreza organizowana przez Automobilklub Opolski odbędzie się 10 kwietnia 2016r. i będzie stanowiła pierwszą rundę cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2016.

Cykl Kierowca Roku Opolszczyzny to impreza z tradycjami, organizowana od 25 lat w rożnych regionach Opolszczyzny. W tym roku imprezy organizowane będą oprócz Baborowa w Namysłowie, Opolu, Nysie, Dobrzeniu Wielkim oraz Krapkowicach.

Baborów_CMYK (2)Z tej okolicy na kartach długiej historii Automobilklubu Opolskiego zapisał się Alfred Klose z Dzielowa, czołowy zawodnik w rajdach samochodowych lat osiemdziesiątych. Dopiero w ubiegłym roku do tych sukcesów nawiązał Arkadiusz Lechoszest, wygrywając cztery z sześciu rund i zdobywając tytuł Kierowcy Roku Opolszczyzny. Warto podkreślić, że w całym cyklu wystartowało 148, kierowców a po raz pierwszy zwycięzcą został debiutant. Działacze Automobilklubu Opolskiego w porozumieniu z Burmistrz Gminy Baborów Elżbietą Kielską zapraszają chętnych do startu. Gmina jest współorganizatorem wydarzenia i ufunduje również puchary dla zwycięzców. Dyrektor imprezy Zdzisław Kostyk zaplanował start na Rynku w Baborowie o godzinie 10:30, oraz 9 prób na trasie liczącej 147 km. Prawo startu w imprezie ma każdy kierowca posiadający samochód z ważnymi badaniami technicznymi oraz ubezpieczeniem OC, a pilot musi mieć ukończone 17 lat. Próby sportowe długości około jednego kilometra muszą zostać odbyte w zapiętych kaskach samochodowych. Nie są wymagane klatki bezpieczeństwa. Na stronie automobilklub.opole.pl ukazał się regulamin imprezy, oraz zostały uruchomione zapisy.
Do Góry