Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Rusza Puchar Polski OPONEO Rallycross

W dniu dzisiejszym Główna Komisja Sportu Samochodowego przyznała OPONEO Rallycross rangę Pucharu Polski. – Jako organizatorzy cyklu przez dwa lata ciężko pracowaliśmy, aby podnieść standardy obiektu w Toruniu, oraz prowadziliśmy intensywne rozmowy z automobilklubami, klubami, stowarzyszeniami oraz firmami w sprawach reaktywacji i rozwoju Rallycrossu w Polsce – czytamy na oficjalnej stronie cyklu.

– Wszystkie działania w obrębie motorsportu wymagają wkładu finansowego, a dzięki firmie OPONEO mamy możliwość pracy nad odbudowywaniem rallycrossu w Polsce. OPONEO umożliwiło nam powołanie do życia stowarzyszenie (OPONEO Motorsport), którego głównym celem jest organizacja zawodów, szkolenie przyszłych zawodników oraz sędziów za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

– Dzięki Bogusławowi Bachowi i jego firmie (Toruńska Akademia Jazdy TAJ) mamy możliwość korzystania z toru rallycrossowego w Toruniu, który sukcesywnie staramy się modyfikować podnoszące bezpieczeństwo dla zawodników oraz kibiców.

W bieżącym sezonie organizatorem Toruńskich rund standardowo pozostaje OPONEO Motorsport przy współpracy z Automobilklubem Kujawsko-Pomorskim oraz LKT Wyczół Gościeradz, nowością w tym roku jest dołączenie się Automobilklubu Rzemieślnik jako organizatora rundy w Słomczynie oraz współorganizatora całego cyklu OPONEO Rallycross 2016. – Tor w Słomczynie przechodzi gruntowny remont i dlatego nasz cykl zagości na tym obiekcie dopiero w październiku, ale jak obiecują właściciele obiektu zawody okręgowe powinny wystartować już w sierpniu – dodają organizatorzy.

W tegorocznych zmaganiach zostaną przygotowane trzy serie zawodów odbywających się na dwóch torach w Toruniu i Słomczynie. Już w kwietniu startuje Puchar Polski OPONEO Rallycross (PP ORX), cykl będzie liczył osiem rund. Wszystkie rundy toruńskie zaliczane są do Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego (MOB ORX), natomiast dwie rundy toruńskie oraz wszystkie rundy słomczyńskie zaliczane są do Mistrzostw Okręgu Warszawskiego (MOW). Dla wszystkich cykli obowiązuje jedna kwota wpisowego. Zgłoszenia do poszczególnych rund odbywają się przez stronę inside.pzm.pl, gdzie należy wybrać zakładkę ZAWODY, a następnie każdy zawodnik/kierowca powinien potwierdzić udział w odpowiednich zawodach przez wybranie przycisku DOŁĄCZ, w ten sposób jego dokumenty będą widoczne dla organizatora.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Ramowym Pucharu Polski OPONEO Rallycross 2016, który znajdziecie tutaj.
Do Góry