Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS

Rusza kolejna edycja Pucharu Peugeot Citroen

Puchar Peugeot Citroen to rozgrywki w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, w których udział biorą załogi startujące samochodami marki Peugeot (106, 206) i Citroen (Saxo). Ubiegłoroczne zmagania zwyciężyli Maciej Matysiak i Sebastian Trzaska, a w samym pucharze wzięło udział 21. załóg.

Do pierwszej rundy PPC 2015, Rajdu Mikołowskiego pozostało już niewiele czasu. Dwudniowe zawody rozegrane zostaną w dniach 18/19. kwietnia. Na liście zawodników, którzy będą rywalizować w tegorocznym pucharze znajduje się aktualnie czternastu zawodników. Citroenami Saxo pojadą Sergiusz Lisowski, Marcin Korczyk, Jerzy Smagała, Jakub Mrozek i Wojciech Faber. Do Peugeotów 106 wsiądą Mateusz Karzyński, Adam Kędzierski, Tomasz Sztwiertnia, Kamil Krupa, Tomasz Marek i Artur Studnicki, natomiast 206 poprowadzą Mateusz Siadak, Michał Marcińczyk, Przemysław Wróbel, Mieczysław Żogała i Janek Wnuk.

Extreme Performance Tyres będzie oficjalnym i jedynym dostawcą opon dla Pucharu Peugeot Citoren. – Ten sezon to ogromny krok naprzód dla RSMŚl, seria niejako ma zapełnić lukę po zlikwidowaniu RPP, jednocześnie nie rezygnując ze swoich pierwotnych ideałów „taniego rajdowania”. Puchar Peugeot Citroen wpisuje się w tą ideę z nawiązką, a my jesteśmy dumni, że zawodnicy tworzący PPC zdecydowali się nam zaufać. W ciągu wszystkich 8-miu rajdów w ramach RSMŚl będziemy obecni na strefach serwisowych, wspierając załogi PPC, jak i pozostałych zawodników – mówi Tomasz Lichowski z Extreme Performance Tyres.

Serwis Rajdy24.pl uruchomił osobny dział pucharu, który znajdziecie pod adresem www.rajdy24.pl/ppc oraz w menu RO, KJS. Zachęcamy do częstych odwiedzin!
Do Góry