Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS

Rusza kolejna edycja Pucharu Peugeot Citroen

Puchar Peugeot Citroen to rozgrywki w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, w których udział biorą załogi startujące samochodami marki Peugeot (106, 206) i Citroen (Saxo). Ubiegłoroczne zmagania zwyciężyli Maciej Matysiak i Sebastian Trzaska, a w samym pucharze wzięło udział 21. załóg.

Do pierwszej rundy PPC 2015, Rajdu Mikołowskiego pozostało już niewiele czasu. Dwudniowe zawody rozegrane zostaną w dniach 18/19. kwietnia. Na liście zawodników, którzy będą rywalizować w tegorocznym pucharze znajduje się aktualnie czternastu zawodników. Citroenami Saxo pojadą Sergiusz Lisowski, Marcin Korczyk, Jerzy Smagała, Jakub Mrozek i Wojciech Faber. Do Peugeotów 106 wsiądą Mateusz Karzyński, Adam Kędzierski, Tomasz Sztwiertnia, Kamil Krupa, Tomasz Marek i Artur Studnicki, natomiast 206 poprowadzą Mateusz Siadak, Michał Marcińczyk, Przemysław Wróbel, Mieczysław Żogała i Janek Wnuk.

Extreme Performance Tyres będzie oficjalnym i jedynym dostawcą opon dla Pucharu Peugeot Citoren. – Ten sezon to ogromny krok naprzód dla RSMŚl, seria niejako ma zapełnić lukę po zlikwidowaniu RPP, jednocześnie nie rezygnując ze swoich pierwotnych ideałów „taniego rajdowania”. Puchar Peugeot Citroen wpisuje się w tą ideę z nawiązką, a my jesteśmy dumni, że zawodnicy tworzący PPC zdecydowali się nam zaufać. W ciągu wszystkich 8-miu rajdów w ramach RSMŚl będziemy obecni na strefach serwisowych, wspierając załogi PPC, jak i pozostałych zawodników – mówi Tomasz Lichowski z Extreme Performance Tyres.

Serwis Rajdy24.pl uruchomił osobny dział pucharu, który znajdziecie pod adresem www.rajdy24.pl/ppc oraz w menu RO, KJS. Zachęcamy do częstych odwiedzin!
Do Góry