Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

RSMŚl wystartują w Mikołowie

Już za 2 miesiące, w dniach 18-19 kwietnia 2015r. odbędzie się 4 Rajd Mikołowski, który w tym roku rozpocznie cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Organizator, Automobilklub Ziemi Tyski, po raz kolejny zaprosi uczestników na odcinki specjalne w powiecie mikołowskim i pierwszy raz do powiatu pszczyńskiego i Żor. Nowością będzie prolog rozgrywany tym razem w sobotni wieczór na ulicach Mikołowa.

4 Rajd Mikołowski to pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, podczas której zawodnicy po raz pierwszy po zmianie regulaminów będą mogli będą mogli rywalizować na nowych, dłuższych odcinkach specjalnych. Zmieni się także forma rajdu – w sobotę zawodnicy stawią się na odbiorze administracyjnym, a ich samochody przejdą badanie kontrolne. Wieczorem, około godziny 20:00 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie zawodów – start honorowy na rynku w Mikołowie – po którym rajdowcy pokonają trasę widowiskowego prologu ulicami miasta wliczanego do klasyfikacji rajdu. W niedzielę wszystkie załogi ruszą na przejeżdżane 2-krotnie 3 odcinki specjalne, 80% trasy będzie całkowicie nowa. Łącznie zawodnicy pokonają około 40 OeSowych kilometrów. Serwis, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie znajdował się na parkingu pod Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie.
 
Po raz kolejny organizatorzy rajdu będą współpracować z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach i wezmą udział w akcji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. W tym roku Miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będzie nie tylko okazją do nauki, ale także do rywalizacji, będzie bowiem miało charakter miniolimpiady, w której będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody. Wszystkich chętni będą mogli spróbować swoich sił podczas pierwszego dnia rajdu, w sobotę, na parkingu pod CH Auchan.

Będzie także okazja ponownie obejrzeć pojazdy zabytkowe. Oprócz dobrze znanej z poprzednich edycji wystawy na mikołowskim rynku, tym wyjątkowym pojazdom będzie można się przyjrzeć także na odcinkach specjalnych, które będą pokonywać podczas przerw między przejazdami.

Dyrektor 4 Rajdu Mikołowskiego, Jarosław Skwarek, przyznaje, że zorganizowanie pierwszej rundy cyklu opartego na nowych regulaminach, nie jest wcale łatwym zadaniem. – Gdy tylko dowiedzieliśmy się o wprowadzonych zmianach, podjęliśmy odpowiednie działania, by rajd stał się jeszcze bardziej emocjonujący i satysfakcjonujący zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć zamierzony efekt.

Organizator, Automobilklub Ziemi Tyskiej pragnie już dzisiaj podziękować partnerom, bez których rajd nie mógłby się odbyć – lokalnych władzom oraz takim firmom jak: Proform (producent frontów meblowych), Avia Motor Oils i Ibudhaus (producent domów szkieletowych).

Informacje będą publikowane na bieżąco na fanpage’u, wkrótce ruszy także nowa strona internetowa www.rajd.mikolow.pl.
Do Góry