Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross, RSMP, Terenowe

RSMP 2016 – siedem rund, w tym dwie szutrowe

Na Gali Sportu Samochodowego 2015 poznaliśmy projekt kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zgodnie z plotkami, które od dłuższego czasu krążyły w rajdowym internecie, po dwóch latach przerwy do cyklu wracają rundy szutrowe, co z pewnością ucieszy wielu kibiców. Sezon liczyć będzie siedem rund.

Sezon rozpocznie się tradycyjnie w Świdnicy, od Rajdu Świdnickiego-KRAUSE (15-17. kwietnia). Następnie załogi rywalizować będą w dwóch rundach na luźnej nawierzchni: Rajdzie Kaszub Gdańsk Baltic Cup (27-29. maja) i Rajdzie Warmińskim (17-19. czerwca lub 24-26. czerwca – data do potwierdzenia). Po przerwie związanej z Rajdem Polski stawka mistrzostw uda się do Rzeszowa, gdzie zorganizowana zostanie łączona runda FIA ERC i RSMP – Rajd Rzeszowski (4-6. sierpnia).

Kolejną część sezonu stanowić będą: Rajd Nadwiślański (2-4. września), Rajd Dolnośląski (7-9. października) i finałowy Rajd Arłamów (3-5. listopada).

Prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski, w swoim początkowym przemówieniu nawiązał także do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Stwierdził, że niektóre z rajdów tegorocznego kalendarza z racji wpadek nie powinny w nim być. Nadmienił, że liczy, iż nowo wybrana Główna Komisja Sportu Samochodowego uwzględni to w układaniu kalendarza.

Wiceprezez Polskiego Związku Motorowego, Arkadiusz Sąsara, nagrodził Jakuba „Colina” Brzezińskiego nagrodą specjalną – odkrycie roku. Robert Hundla zdradził w wywiadzie, że wraz z Grzegorzem Grzybem będą w dalszym ciągu rywalizować w RSMP. – 2016 rok przed nami, mam nadzieję, że przynajmniej o jedno, a najlepiej o dwa stopnie na podium wyżej. Na pewno pojedziemy samochodem klasy R5, a jakiej marki to nie chcę jeszcze powiedzieć, bo jesteśmy w przygotowaniach i nie wiemy jeszcze czym dokładnie pojedziemy – powiedział Hundla.

Siedem rund stanowić będzie sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2016. Zmagania rozpocznie Baja Drawsko, następnie Baja Carpathia, Baja Czarne, Warszawskie Safari, Baja Poland i Polskie Safari. Finałowa runda to Baja Inter Cars.

Projekt kalendarza RSMP 2016:
[table id=105 /]

Projekt kalendarza Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2016:
[table id=106 /]

Projekt kalendarza Mistrzostw i Pucharu Polski Rallycross:
[table id=107 /]

Trofeum Polski Rallycross:
[table id=107 /]
Do Góry