Kategoria: Terenowe

Równe tempo ORLEN Team

Na półmetku rywalizacji w Rally Kazakhstan załoga ORLEN Team zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Najdłuższy etap tegorocznej rywalizacji duet Kuba Przygoński i Tom Colsoul ukończył na wysokiej trzeciej pozycji. Odcinek wygrał Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi.

Po trzech etapach długodystansowego Rajdu Kazachstanu załoga ORLEN Team nie zwalnia tempa. Na kamienistych OSach wytyczonych przez tamtejsze stepy, polsko-belgijski duet toczy wyrównaną walkę z najlepszymi kierowcami cross country na świecie. Dzisiaj załoga reprezentująca barwy PKN ORLEN nie ustrzegła się błędu nawigacyjnego, który kosztował Kubę Przygońskiego kilka minut straty.

Kuba Przygoński:

Najdłuższy odcinek specjalny rajdu za nami. Przejechaliśmy blisko 430 km spędzając ponad cztery godziny w samochodzie. Wyszła z tego przyzwoita dakarowa średnia, na którą musimy być przygotowani podczas rywalizacji w rajdach wieloetapowych. Niestety przy takich dystansach nie trudno o brak koncentracji. Zmęczenie daje znać o sobie w najmniej oczekiwanym momencie. Na szczęście wyszliśmy z tego obronną ręką i mimo błędu nawigacyjnego szybko wróciliśmy na trasę odrabiając część strat. Ostatnie 60 kilometrów dzisiejszego odcinka pojechaliśmy na maksimum, wykręcając lepszy czas przejazdu niż Nasser Al-Attiyah i Yazeed Al-Rajhi. To pokazuje, jak szybko możemy jechać w stawce najlepszych ekip.

Dzisiejszy OS wygrał Yazeed Al-Rajhi. Saudyjczyk odniósł drugie etapowe zwycięstwo w rajdzie. Tuż za nim na mecie zameldował się lider klasyfikacji generalnej Nasser Al-Attiyah. Podium uzupełnił reprezentant ORLEN Team Kuba Przygoński. Drugi z Polaków startujący w Rally Kazakhstan, Aron Domżała wykręcił czwarty czas przejazdu.

Jutrzejszy etap Rally Kazakhstan liczy 505 kilometrów, z czego 276 kilometry to odcinek specjalny z metą w miejscowości Senek.

Klasyfikacja generalna Rally Kazakhstan – Samochody:

1. Nasser AL-ATTIYAH/Matthieu BAUMEL (QAT/FRA) Toyota Hilux 10:51:52

2. Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) Mini All4 Racing +8:53

3. Aron DOMŻAŁA/Maciej MARTON (POL) Toyota Hilux +13:31

4. Miroslav ZAPLETAL/Marek SYKORA (CZE/SLO) H3 Evo VII +22:14

5. Jurij SAZONOW/Witalij JEWTEKOW(KAZ) H3 Evo VIII +57:18

6. Jerden SZAGIROW/Dmytro CYRO (KAZ/UA) Toyota Hilux +1:08:55

7. Antanas JUKNEVICIUS/Darius VAICIULIS (LTU) Toyota Hilux +1:38:04

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry