Kategoria: WRC

Rówieśnik Rovanpery w WRC2

fot. wrc.com

Marquito Bulacia weźmie udział w sześciu rundach mistrzostw świata za kierownicą Forda Fiesty R5. Samochód podstawi M-Sport. Na prawym fotelu zasiądzie Argentyńczyk Fernando Mussano. Kierowca ma siedemnaście lat i pochodzi z Boliwii. W czwartek odbyła się prezentacja programu jego startów, w której wziął udział prezydent kraju, Evo Morales. Co ciekawe, Bulacia jest tylko cztery dni starszy niż rajdowa fińska sensacja – Kalle Rovanperä.

Evo Morales:

Marquito Bulacia to duma dla Boliwijczyków – mamy szacunek i podziw dla niego i jego rodziny. Wiem, że ten sport wiąże się z wieloma inwestycjami i ryzykiem w tym samym czasie. Ale każdy obywatel Boliwii wybiera sposób reprezentowania i obrony naszego kraju, a Marquito, w wieku zaledwie 17 lat, chce robić to poprzez porty motorowe. Przez pewien czas byłem w stanie śledzić jego starty na arenie międzynarodowej i byliśmy zaskoczeni tym co robił.

Marquito Bulacia:

Cieszę się, że mogę reprezentować mój kraj i jednocześnie jestem bardzo dumny. To niewiarygodne, spełnienie marzeń. Przygotowywałem się dużo fizycznie. Uważam, że WRC jest bardzo wymagającą konkurencją, a wiele dni między testami, zapoznaniem i samym rajdem generuje ogromne obciążenia fizyczne. Psychicznie, staram się nie myśleć o tym zbyt wiele. Wolę żeby wszystko płynęło i odkrywałem to krok po kroku. Z drugiej strony mam zaledwie 17 lat i chodzę do szkoły!

Program startów młodego kierowcy w WRC obejmuje zbliżający się Rajd Meksyku, a także zmagania w Argentynie, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Australii.

fot. wrc.com

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry