Kategoria: WRC

Rovanperä z zawrotami głowy po wypadku w Argentynie

fot. facebook/KalleRovanperä

Kalle Rovanperä trafił do szpitala po wypadku na przedostatnim odcinku specjalnym Rajdu Argentyny, rozgrywanego w ostatni weekend. Kierowca narzekał na zawroty głowy. Fin wypadł z trasy przy dużej prędkości, po czym jego Fabia R5 rolowała, wpadając między samochody kibiców zaparkowane przy trasie. Oprócz Rovanpery do szpitala trafił również pilot, Jonne Halttunen. Obu zawodnikom ostatecznie nic się nie stało.

Kalle Rovanperä:

Jeden z zakrętów był o wiele ciaśniejszy niż w naszych notatkach i w tym momencie nie było absolutnie nic, co mogłem zrobić. Uderzyliśmy w kamień, który podbił nasz samochód. Przelecieliśmy nad ogrodzeniem skalnym, uderzyliśmy w drzewo i wreszcie zatrzymaliśmy się na kilku zaparkowanych samochodach. Szczęśliwie nikt nie został ranny, ale ja i Jonne (Halttunen, pilot – przyp.red.) pojechaliśmy do szpitala na kontrolę. Wszystko z nami w porządku.

Błąd był całkowicie mój. Wyciągniemy z niego wnioski i mogę obiecać, że w przyszłym roku poprawimy tę notatkę! Chciałbym przeprosić zespół, bo powinniśmy dowieźć to pierwsze lub drugie miejsce do mety!
Niemniej jednak nadal jestem zadowolony z naszego tempa, mimo że weekend zakończył się rozczarowaniem.

Załoga Rovanperä / Halttunen przed wypadkiem prowadziła w klasyfikacji WRC2.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry