Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rossi na czele, Kubica drugi

Za nami najdłuższy dzień Monza Rally Show. Dziś pogoda była bardziej sprzyjająca, a zawodnicy zmagali się już na w większości suchej trasie. Na prowadzenie wyszedł Valentino Rossi, który wygrał prawie wszystkie próby dnia i prowadzi o 7,2s przed Polakiem. Mówi się w kuluarach, że jego Fiesta jest nieco mocniejsza od tej, którą Polakowi podstawił zespół A-Style. Nie zmienia to jednak faktu, że motocyklista startuje w tej imprezie od jej początku (czyli roku 2003), praktycznie za każdym razem stając na podium, trzykrotnie na jego najwyższym stopniu. Nie jest więc to łatwy konkurent.

Kubica prawie wszystkie odcinki kończył na drugiej pozycji, jedynie na ostatnim okazał się lepszy, i to o dużo – po ciemku odrobił do lidera aż 9,4s. Nasz reprezentant skarżył się po pierwszej pętli na zły dobór opon. Wybrał miękką i dociętą mieszankę, a niektóre fragmenty toru były już suche. Równe tempo utrzymywał także Stefano D’Aste, który bez problemów utrzymuje trzecią pozycję w rajdzie (+38,4s). Czwarty jest Roberto Brivio (+59,2s), piąty Alessandro Bosca (+1:32,3s).


Autorem zdjęć jest Artur Majka

W Monza Rally Show 2014 startuje 121 załóg, 27 z nich w samochodach klasy WRC. Na starcie znajdziemy też dwanaście R5 i osiemnaście S2000, nie zabrakło również samochodów historycznych (27), w tym aż piętnaście Porsche 911. W ubiegłym roku najszybszym okazał się Dani Sordo (Citroen DS3 WRC), który pokonał Valentino Rossi o 10,6s (Ford Fiesta RS WRC) i Rinaldo Capello o 15,6s (również DS3 WRC). Ostatni dzień to dwa odcinki specjalne. Pierwszy z nich, czyli drugi przejazd Pit Lane, ruszy o 8:39 (9,5km). Rywalizację zakończy 32,5km próba Grand Prix (10:52).

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry