Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: KRO, RO, KJS

Romuald Chałas, legenda polskich rajdów – na Festiwalowym!

Automobilklub Opolski, który jest organizatorem 46 edycji Rajdu Festiwalowego, zaczyna odsłaniać kolejne gwiazdy jakie pojawią się w Opolu w dniach 12-14 czerwca, czyli dokładnie podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Wiemy już, że w imprezie udział wezmą piosenkarze Andrzej Dąbrowski i Michał Wiśniewski. Tym razem czas na odsłonięcie gwiazdy rajdowej, która z Opolem jest ściśle związana. – Jest mi niezmiernie miło poinformować, że udało się nam zaprosić Romualda Chałasa, który pojawi się w Opolu Fiatem 125p Rally – mówi Jarosław Strzelecki, Prezes Automobilklubu Opolskiego. Romuald uczestniczył w naszej imprezie dwukrotnie w 1991 i 1993 roku, kiedy rajd rozgrywany był jako eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zajął dwukrotnie trzecie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej startując Mazdą 323 4WD.

Romuald Chałas to kierowca rajdowy związany z motorsportem od wielu lat. Od lat osiemdziesiątych do 1995 czynnie uczestniczył w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ścigając się z największymi gwiazdami krajowego jak i światowego sportu samochodowego. Obecnie były rajdowy Mistrz i Wicemistrz Polski aktywnie uczestniczy w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz przewodzi jako Prezes Automobilklubowi Polski z Warszawy.

Tegoroczny 46 Rajd Festiwalowy powraca do swojej historycznej formuły i podobnie jak w latach 90-tych rozpocznie się z Rynku w Opolu oficjalnym startem. Kibice z Opola będą mogli podziwiać 100 załóg również na Wałach Kanału Ulgi, gdzie rozegrany zostanie Prolog w sobotę 13 czerwca o godzinie 17:30. Na trasie pojawią się gwiazdy show biznesu, piosenki, motorpsortu oraz najszybsze samochody rajdowe startujące na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także samochody zgłoszone w klasyfikacji Legend, czyli pojazdy produkowane do 1989 roku, których kierowcy ścigać się będą w swojej klasyfikacji.

Fotografia: Maksymilian Borowy
Do Góry