Kategoria: Różne

Robert Kubica w sezonie FIA WEC 2017

fot. ByKOLLES Racing

Zespół ByKOLLES Racing potwierdził, że jego kierowcą w sezonie World Endurance Championship będzie Robert Kubica. Polak rywalizować będzie w klasie LMP1. Nasz kierowca miał już styczność z zespołem – jeździł na testach pod koniec ubiegłego roku w Bahrajnie.

Po moich startach w rajdach szukałem czegoś, co będzie najbliższe Formuły 1. Odnalazłem to w LMP1. Pod koniec ubiegłego roku wykonałem swoje pierwsze okrążenia za kierownicą CLM P1/01. Bardzo szybko poczułem się w nim komfortowo. Byłem w stanie zwiększać swoje tempo. Nabierając doświadczenia wiem, że będę w stanie jeździć jeszcze lepiej. Naprawdę nie mogę doczekać się prologu na Monzy i rozpoczęcia sezonu na Silverstone. Zespół ByKOLLES Racing chce zrobić kolejny postęp w samochodzie w ciągu tego roku. Chcę w tym uczestniczyć

– wypowiedział się Robert Kubica.

Drugim kierowcą zespołu będzie Brytyjczyk Oliver Webb. Trzeci zawodnik podany będzie wkrótce. W klasie LMP1 zgłoszono aktualnie pięć zespołów. Numery 1 i 2 otrzymały zespoły Porsche LMP Team (Porshe 919 Hybrid), pierwszymi kierowcami są Neel Jani i Timo Bernhard. 4 to ByKOLLES Racing Team (ENSO CLM P1/01 – Nismo) z Robertem Kubicą, dalej dwa zespoły Toyota GAZOO Racing (Toyota TS050 – Hybrid), za kierownicami których zasiądą Mike Conway i Sebastien Buemi.

Kalendarz WEC 2017:
16. kwietnia – 6h Silverstone
6. maja – 6h Spa-Francorchamps
17-18. czerwca – 24h Le Mans
16. lipca – 6h Nurburgring
3. września – 6h Meksyku
16. września – 6h Austin
15. paździrnika – 6h Fuji
5. listopada – 6h Szanghaju
18. listopada – 6h Bahrajnu

Więcej informacji wkrótce…

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry