Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Robert Kubica – nie mamy żadnego programu na resztę roku

Jak poinformował magazyn Autosport, zbliżający się Rajd Monte Carlo będzie najprawdopodobniej jedynym występem Roberta Kubicy w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2016. Polak potwierdził, że aktualnie nie ma budżetu na więcej niż jedną rundę.

– Na chwilę obecną nie mamy żadnego programu do końca roku. W tym momencie zatrzymuję się po Monte. Rozmawiam ze sponsorami i kilkoma innymi, ale to jedyny rajd, jaki dotychczas zaplanowaliśmy – mówi Kubica. – Jeśli nadal będę w rajdach, to musi być inaczej, niż rok temu – to było szalone. Zamiast jechać wszystkie rajdy wolałbym naprawdę przygotować się dobrze do tych, które pojedziemy.

Na horyzoncie są jakieś plany, jednak dopiero od drugiej części sezonu. – W tym samym czasie jest możliwe, aby robić coś innego i są jakieś opcje na drugą połowę roku. Może to oznaczać mój powrót do samochodu wyścigowego. Jeśli zrobię to, poświęcę temu mój cały czas – byłby to długoterminowy projekt.

– Jednak na razie nie mam tego w mojej głowie. Myślę teraz o Monte Carlo i o tym, aby upewnić się, że jestem w pełni przygotowany. […] Na naszych oponach Pirelli możemy mieć przewagę w niektórych warunkach. Zobaczymy. Wszystko się może zdarzyć, ale moim celem jest, aby pojechać rajd bez żadnych błędów.
Do Góry