Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Robert Kubica czeka na drugi start we Francji

W nadchodzący weekend rozegrana zostanie jedenasta runda WRC, Rajdowych Mistrzostw Świata. Asfaltowy Rajd Francji po raz piąty wytyczony został w okolicach Alzacji. Wystartuje w nim najwyżej sklasyfikowany w Mistrzostwach Polak, Robert Kubica, dla którego będzie to drugi start w tej imprezie. Po prawej usiądzie Maciej Szczepaniak, a duet pojedzie Fordem Fiestą RS WRC.

– Mieliśmy dwa dni testów w ubiegłym tygodniu – wypowiada się Kubica. – Głównie skupiliśmy się na nowych oponach firmy Michelin, która na ten rajd wprowadziła nową miękką i twardą mieszankę. Próbowaliśmy wiele różnych rozwiązań, aby jak najlepiej poczuć samochód i zobaczyć jak zachowują się opony w różnych warunkach.

– To będzie mój drugi start w Rajdzie Francji, czekam na to. Tylko trzy odcinki są takie same jak w roku ubiegłym, reszta jest kompletnie nowa lub różni się względem roku 2013, więc będziemy zbierać doświadczenie na wielu kilometrach nowych dróg. W zeszłym roku rajd miał dwie różne charakterystyki – próby w winnicach i na bardziej otwartych drogach, niektóre z partiami w lesie. Wydaje mi się, że w tym roku nie ma winnic.

– To może być ciekawy rajd, wiele może zależeć od pogody. Nie mogę się doczekać aż zobaczę, jak pracują nowe opony w warunkach rajdowych. Podczas testów zauważyliśmy, że sposób, w jaki pracują opony jest zupełnie inny, ale podoba mi się, więc zobaczymy jak to będzie.

Robert Kubica zajmuje aktualnie piętnaste miejsce w stawce WRC, z dorobkiem 14. punktów. Prowadzi Sebastien Ogier (214), który podczas tej rundy może zostać drugi raz z rzędu Mistrzem Świata. Drugie miejsce zajmuje Jari-Matti Latvala (164), a trzecie Andreas Mikkelsen (125). Cała trójka to kierowcy Volkswagena.

RK M-Sport World Rally Team

RK M-Sport World Rally Team

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry