Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP, Szuter Cup

Rallylab szykuje się na szuter

Już w przyszły weekend 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup przywita wszystkich najlepszych kierowców Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Druga runda polskiego czempionatu będzie areną jedynych szutrowych zmagań w tym sezonie. Do walki na kaszubskich drogach przystąpi załoga zespołu Rallylab w składzie: Dariusz Lamot i Jarosław Hryniuk.

Dla kierowcy Peugeota 208 R2 będzie to dopiero drugi start w karierze na luźnej nawierzchni. Mimo tego rok temu Dariusz Lamot w swoim debiucie zdołał uzyskać bardzo dobre, czwarte miejsce w klasie czwartej. Druga runda RSMP będzie dobrą okazją do zdobycia cennych punktów oraz potwierdzenia swojej dobrej formy, którą Dariusz i Jarosław pokazali podczas Rajdu Świdnickiego, gdzie znaleźli się w pierwszej piątce swojej klasy.

Robert Stajer, szef zespołu Rallylab:

Przed nami prawdziwy rodzynek, czyli jedyny szutrowy rajd w kalendarzu Mistrzostw Polski. To świetna okazja dla wszystkich zawodników, aby zdobyć doświadczenie na tej nawierzchni, która daje przecież tyle przyjemności z jazdy. Mam nadzieję, że Darek z Jarkiem będą mieli duży fun, ale że połączą również przyjemne z pożytecznym i zdobędą cenne punkty do klasyfikacji sezonu. Przed nami ekscytujący spektakl, którego nie można przegapić. Widzimy się na odcinkach!

Tegoroczne zmagania będą się składać z dziesięciu odcinków specjalnych o łącznej długości 132,36 km. Rywalizację rozpocznie OS Kolbudy (13,85 km), po którym zawodnicy pokonają odcinek Przywidz (11,25 km) i Skarszewy (8,10 km). Każdy z oesów przejeżdżany będzie dwukrotnie. Finałowy dzień składać się będzie z dwóch przejazdów odcinków Szemud (19,98 km) i Kartuzy (13,00 km), z czego ten ostatni będzie Power Stagem, na którym przyznane zostaną dodatkowe punkty.
Do Góry