Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Puchar Tedex, RO, KJS

Rally Wyszków 2016 dla Bańki

Rafał Bańka pilotowany przez Piotra Okulusa, jadący Subaru Imprezą, zwyciężył w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Rally Wyszków oraz zgarnął komplet punktów w V rundzie Pucharu TEDEX WRC. Swój kolejny udany start zaliczył też Mikołaj Mielcarz jadący BMW, który po zaciętej rywalizacji już od pierwszego odcinka specjalnego stoczył zaciętą walkę nie tylko z Rafałem, ale także z Kacprem Terlikowskim, dla którego Rally Wyszków był domową imprezą.

Mikołaj zajął drugie miejsce w generalce i tym samym stanął na drugim miejscu podium w klasyfikacji pucharowiczów. Jadący Citroenem Saxo Wyszkowianin Kacper Terlikowski pomimo nękających go od samego początku rajdu problemów technicznych nie poddawał się i cały czas wymieniał się miejscami z Rafałem i Mikołajem. Kacper pomimo zwycięstwa Super Próby rozegranej w centrum Wyszkowa nie zdołał odrobić strat i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, ale też zebrał kolejne cenne punkty za trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu TEDEX, co pozwoliło mu umocnić się na fotelu lidera tegorocznej edycji Pucharu.

Podczas niedzielnej Super Próby zjawił się na „gościnnych występach” Sebastian Dziadosz. Zwycięzca zeszłorocznej edycji Puchar TEDEX w tym roku nie zaliczył wszystkich rund z uwagi na starty w cyklu AB CUP, którego rundy niestety kolidowały ze startami w pucharze. Sebastian przyjechał do nas z tytułem Mistrza w klasie S1600 cyklu AB CUP i jak przystało na urzędującego jeszcze Mistrza wykonał przejazd pokazowy, podczas którego udało mu się wykręcić najlepszy czas pośród startujących zawodników.

Wszystkim zawodnikom i kibicom dziękujemy za przybycie do Wyszkowa oraz za śledzenie wyników imprezy za pośrednictwem naszego FB. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze tylko dwie rundy, na które już dziś zapraszamy.

Śledźcie z uwagą nasz profil na Facebooku i zaglądajcie na naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie nie tylko pełną ofertę produktów firmy TEDEX z serii TEDEX WRC ale także informacje na temat imprez, na których gościliśmy.

Organizatorzy
Do Góry