Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce
3. Runda MPRC 2019: różnorodnie w kwalifikacjach
„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rally Lubeník: hat-trick Grzyba i Hundli w Słowacji

Grzegorz Grzyb i Robert Hundla jadący Fordem Fiestą RS WRC wygrali 7. Rally Lubeník. Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo polskiej załogi w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Słowacji, dzięki któremu umacniają się oni na prowadzeniu w klasyfikacji sezonowej. Drugie miejsce zajęli Jaroslav i Erik Melichárkowie (również Fiesta RS WRC), którzy stracili 15,5s. Podium uzupełnili Tomáš Ondrej i Adam Gomori (+1:20,2s, Skoda Fabia WRC). Na czwartej pozycji uplasował się Tomáš Kukučka (+1:40,3s, Subaru Impreza S12 WRC), piątkę uzupełnił Igor Drotár (+1:56,0s, Citroen DS 3 WRC).

Grzyb rozpoczął od wygrania pierwszych dwóch prób, Lubeník 1 i Ratková 1. Na drugiej pętli Melichárek wygrał ponowny przejazd odcinka Lubeník, jednak tylko 0,8s. Na Ratkovej 2 Polak dołożył mu kolejne 1,6s, zjeżdżając na serwis z przewagą 8,3s. Ostatnie dwa odcinki to kolejne dwie wygrane Grzyba i Hundli, dzięki czemu zwyciężają w Lubeníku. Na piątym odcinku z rywalizacji odpadli Jozef Béreš jun. i Zoltán Répás, ich MINI JCW WRC uległo awarii. Do tego momentu zajmowali trzecie miejsce w rajdzie.

W klasie ósmej najszybciej do mety dotarli Sławomir Kurdyś i Michał Kasina (Honda Civic Type-R), do mety nie dotarli niestety Ryszard Kwiewrel i Krzysztof Janik (Renault Clio). Piątą klasę wygrywają Rafał Pochłopień i Bartłomiej Wątroba (Opel Astra), a na siódmym miejscu do mety dotarli Przemysław i Barbara Gosztyłowie (Opel Astra).
Do Góry