Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rally Liepaja 2018 (OS 1-3): Hat trick Griazina. Habaj w pierwszej piątce

Początek rywalizacji w Rajdzie Liepaja, to hat trick Mikołaja Griazina. Po pierwszej pętli zjeżdża jako lider zawodów. Łukasz Habaj i Daniel Dymurski zajmują doskonałe piąte miejsce w generalce.

Pierwsza pętla sobotniej rywalizacji w Radzie Liepaja to trzy odcinki specjalne. Inaugurującą zmagania próbą był OS Neste 1 (10,81km). Z najlepszym czasem linię mety przeciął Mikołaj Griazin, który pokonał Chrisa Ingrama o równe trzy sekundy. Dalej uplasował się kierowca ze Szwecji Frederik Åhlin (+6,5s). Na doskonałym czwartym miejscu dojechał Łukasz Habaj (+8,1s) – “To był dobry odcinek, czysty przejazd. Było ślisko, dlatego jechałem ostrożnie. Wczoraj było bardziej ślisko. Jestem przekonany, że mogę pojechać szybciej” – komentował za metą Polak. Najlepszą piątkę uzupełnili Fabian Kreim i Brynildsen, którzy uzyskali taki sam czas (+8,4s).

Drugi odcinek specjalny LDZ Cargo 1 (21,95km) nie przyniósł zmiany na fotelu lidera. Nadal niepokonany był Mikołaj Griazin – “Zaliczyliśmy spin i zatrzymaliśmy się na odcinku. Musiałem zatrzymać samochód na środku szczytu, żeby chronić nas przed uderzeniem. Myślę, że to jest błąd w naszych notatkach” – zauważył Griazin. Ze zdecydowanie mniejszą stratą na drugim miejscu dojechał Chris Ingram (+0,5s). Najniższy stopień podium zapisał na swoje konto Fabian Kreim (+2,3s). Ponownie na czwartej pozycji dojechał Łukasz Habaj (+4,7s). Identyczny rezultat pokazał stoper dla Frederika Åhlina.

Zamykający pierwszą pętle Rajdu Liepaja OS3 Ramirent (21,89 km) również padł łupem Mikołaja Griazina. Po raz trzeci z rzędu na drugim miejscu dojechał Chris Ingram (+7,1s), a trzecie miejsce wywalczył Frederik Åhlin (+7,5s). Równym tempem jedzie Łukasz Habaj, który uzyskał czwarty rezultat (+10,7s) – Jest w porządku, poranek był dla nas dobry. Nie jestem pewny, czy mam właściwe opony. Jechałem wolniej i ostrożniej w początkowych sekcjach odcinka, w drugiej części ogólnie bez problemów. Jestem zadowolony ze swojej postawy” – podsumował Habaj.

Klasyfikacja generalna po pierwszej pętli:

1.Mikołaj Griazin
2. Chris Ingram (+10,6s)
3. Frederik Åhlin (+18,7s)
4. Fabian Kreim (+22,3s)
5. Łukasz Habaj (+23,5s)

Fot.: www.fiaerc.com
Do Góry