Kategoria: ERC

Rally di Roma Capitale (OS 2-4): Łukjaniuk na czele, dobra jazda Polaków

Z przygodami zaczął się drugi dzień rywalizacji w Rally di Roma Capitale. Pętlę na swoje konto zapisał Aleksiej Łukjaniuk, ale dobrze jadą również Polacy – Kajetanowicz jest na trzeciej pozycji, Grzyb na czwartej.

Druga próba rajdu, Colle San Magno (13,56 km) padła łupem Aleksieja Łukjaniuka w Fordzie Fiesta R5, na drugim miejscu dojechał Kajetan Kajetanowicz (+1,1s), a podium zamknął Braian Bouffier ze stratą na poziomie 3,7s do lidera. Problemy na tym odcinku miał Aleks Zawada, jego Opel Adam R2 uległ awarii. Straty poniesione w tym rajdzie znacząco komplikują szansę w walce o mistrzostwo w JERC U27 – Polak przed startem do włoskiej rundy był liderem juniorskiego cyklu.

Załogi i kibice nie cieszyli się długo ze słońca i emocji, które dostarcza rywalizacja na krętych, asfaltowych uliczkach. Ofiarą trudnych, technicznych prób przygotowanych przez organizatora padł Albert von Thurn und Taxis. Jego Skoda Fabia R5 po kraksie utknęła w wąskiej sekcji odcinka specjalnego, blokując przejazd. Z powodu zablokowania trasy wstrzymano rywalizację i zorganizowano tzw. wolny przejazd OS 3, Greci – Pico (26,44 km).

Czwarty odcinek specjalny Pico (13,44 km) zaczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu niewielkich problemów z kibicami. W tym czasie pojawiały się informację o padającym deszczu w okolicy linii mety. W tych warunkach ponownie najlepiej poradził sobie Aleksiej Łukjaniuk. Tuż za nim uplasował się Kajetanowicz (+3,6s), a trzecie miejsce wywalczył Bouffier (+3,8s). Za podium znaleźli się Bruno Magalhaes (+10,2s) i na piątej pozycji Grzegorz Grzyb (+10,5s), który meldował o problemach z zaworem upustowym.

Klasyfikacja generalna po pierwszej sobotniej pętli Rally di Roma Capitale dla najlepszej piątki wygląda następująco: 1. Łukjaniuk, 2. Bouffier (+4,4s) 3. Kajetanowicz (+5,4s) 4. Grzyb (+15,5s) 5. Tempestini (+19,2s)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry