Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Bez kategorii

Rally di Roma Capitale 2019 (OS 7-10) – Andrea Crugnola odbrabia straty, Habaj walczy o punkty

Niedzielny etap Rally di Roma Capitale, to przede wszystkim pierwsze oesowe zwycięstwo najnowszej generacji Forda Fiesty R5. Dodatkowo szybka jazda Andrea Crugnola, kontrolowanie tempa przez Giandomenico Basso i próba zdobycia punktów przez Łukasza Habaja.

Pierwsza niedzielna pętla Rally di Roma Capitale to zwycięstwo najnowszej generacji Forda Fiesty R5. OS7 Affile-Bellegra 1 (7,34 km) wygrał Simone Campedelli. Za nim uplasował się bardzo dobrze wczoraj dysponowany Andrea Crugnola (+0,9s), a najniższy stopień podium zajął Giandomenico Basso (+1,7s). Na czwartej pozycji dojechał Chris Ingram (+4,2s), który wyprzedził Łukasza Habaja (+4,6s) – „wczoraj korygowałem moje notatki i popełniłem błąd. Dzisiaj mam nadzieję na kilka punktów, ale będzie trudno utrzymać koncentrację” –  opowiadał za metą Łukasz Habaj.

Kolejną próbą czekającą na zawodników było OS8 Rocca di Cave 1 (7,25 km), tutaj z najlepszym rezultatem na mecie zameldował się Andrea Crugnola. Na drugie miejsce wskoczył Aleksiej Łukaniuk (+0,4s), a trzecie miejsce zajął Rudy Michelini (+1,2s). Tuż za podium dojechał Łukasz Habaj (+1,4s), natomiast w najlepszej piątce znalazł się jeszcze Simone Campedelli (+1,7s).

Przed zjazdem do serwisu pozostały jeszcze dwa odcinki specjalne. Na OS9 Rocca Santo Stefano 1 (13,40 km) Włosi ponownie nie dali większych szans innym zawodnikom. Pierwsze miejsce należało do Andrea Crugnola, pozycję numer dwa zajął Simone Campedelli (+0,8s), trzeci dojechał Aleksiej Łukaniuk (+1,9s). Za podium klasyfikacji odcinka specjalnego znalazł się lider Rally di Roma Capitale 2019 – Giandomenico Basso (+5,3s), który wyprzedził Łukasza Habaja (+9,4s).

Ostatnia próba przed zjazdem do serwisu podczas porannej niedzielnej pętli to OS10 Guarcino 1 (11,75 km), gdzie hat tricka zaliczył Andrea Crugnola. Trzecie zwycięstwo z rzędu podczas tej pętli. Drugie miejsce dla Simone Campedelliego (+2,5s), dalej w klasyfikacji znalazł się Aleksiej Łukaniuk (+5,2s). Spokojnym tempem do mety podąża lider, Giandomenico Basso zameldował się na czwartej pozycji (+6,4s). Chris Ingram stracił do niego 2,2s i zajął piątą lokatę.