Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Rally di Roma Capitale 2019: Dariusz Poloński zadowolony z wygranej w ERC 2

Dariusz Poloński wspólnie z Łukaszem Sitkiem wygrał kategorię ERC 2 podczas Rally di Roma Capitale 2019. Jednak jak sam przyznał na wygraną zasłużył inny kierowca.

Najgroźniejszym rywalem w trakcie Rally di Roma Capitale był Andrea Nuccita, który z powodów technicznych przestał liczyć się w walce o wygraną. Dzięki temu Dariusz Poloński wypracował bezpieczną przewagę nad pozostałymi konkurentami. Jednak nasza polska załoga również nie uniknęła drobnych problemów, które na szczęście szybko udało się rozwiązać. Ostatecznie udało się wygrać w ERC 2 i w Pucharze Abartha.

„Cieszę się, ponieważ zawsze dobrze jest wygrywać. Wiem, że facet, który był najszybszy powinien być na pierwszym miejscu. Andrea wykonał fantastyczną robotę dla Abartha. Naciskał tak mocno, że połowa samochodów R5 była za nim. To świetny facet.” – Poloński odniósł się także do samej imprezy –„To był bardzo trudny rajd. Mieliśmy problemy pierwszego dnia, ale inni też ich nie uniknęli, więc nasza przewaga była stosunkowo bezpieczna. Zrobiliśmy pewien postęp, jesteśmy zadowoleni z naszych czasów” – podsumował Dariusz Poloński
Do Góry