Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!

Giandomenico Basso najlepiej utrzymał prowadzenie w Rally di Roma Capitale. Mądra jazda i szanowanie przewagi nad rywalami pozwoliły odnieść kolejne zwycięstwo włoskiej legendy rajdów.

Dwukrotny rajdowy Mistrz Europy pokazał klasę na odcinkach specjalnych zapisując na swoje konto następne zwycięstwo w międzynarodowej imprezie – „Jestem naprawdę szczęśliwy, to był naprawdę trudny rajd. Dziękuje Loran SLR i mojemu pilotowi Lorenzo Granai” – powiedział na mecie Basso.

Dariusz Poloński odniósł zwycięstwo w ERC2, wypracowując łączną przewagę nad rywalami na poziomie trzech minut – „Mieliśmy sporo szczęścia i jesteśmy całkiem zadowoleni. Duża radość dla nas i zgromadzonych na mecie kibiców” – opowiadał za metą Poloński.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu dojechał Simone Campedelli (+53,3s), na trzecie miejsce wskoczył Andrea Crugnola (+1:00,3s), który zabrał się od rana za odrabianie strat z soboty. Dodatkowo pomogła mu kara nałożona na czwartego Aleksieja Łukaniuka (+1:03,0s) – „Aktualnie jestem szczęśliwy, że ten cyrk dobiegł końca. Jedziemy do domu” – mówił wyraźnie zrezygnowany Łukaniuk. Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Filip Mares. Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim kończą Rally di Roma Capitale na piętnastym miejscu.

Fot. FIA ERC
Do Góry