Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Rally Czerwińsk w telegraficznym skrócie

W niedzielę rano mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego obudził nie tylko słoneczny poranek, ale też dźwięk silników „rajdówek”, które zjawiły się pod Urzędem Miasta i Gminy na badanie kontrolne przed IV Rundą Pucharu TEDEX WRC i IV Rundą RSMAKC Rally Czerwińsk. Do rywalizacji stanęło 25 załóg, które miały do pokonania osiem prób sportowych zlokalizowanych na terenie Gminy Nowy Dwór Mazowiecki oraz Czerwińsk nad Wisłą.

Punktualnie o 9:30 pierwsza załoga ruszyła na trasę. Już od pierwszej próby wiedzieliśmy, że rywalizacja będzie piekielnie gorąca i to nie tylko za sprawą lejącego się z nieba żaru i temperatury powietrza w okolicy 40 stopni Celsjusza. Kacper Terlikowski (Citroen Saxo) zaatakował od samego początku i do ostatniej próby walczył o utrzymanie prowadzenia z kierowcą BMW, Mikołajem Mielcarzem, za którego plecami jak cień podążały Hondy Adama Tomalaka oraz Jakuba Kosińskiego.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej rajdu po naprawdę gorącej rywalizacji zwyciężył Kacper Terlikowski, zwyciężając jednocześnie w klasie 3, a tym samym zdobył kolejne cenne punkty w klasyfikacji Pucharu TEDEX. Jako drugi na mecie w Czerwińsku nad Wisłą zameldował się Mikołaj Mielcarz (BMW), zajmując tym samym pierwsze miejsce w kl. 4 (2 miejsce w klasyfikacji Pucharu TEDEX). Podium uzupełnił Jakub Kosiński za kierownicą Hondy Civic.

– Wszystkim naszym kibicom dziękujemy za śledzenie relacji na naszym profilu na FB i za doping zawodników na podczas rozgrywanych odcinków specjalnych. Dziękujemy RENAULT WARSZAWA za udostępnienie samochodu Renault Trafic, dzięki któremu mogliśmy bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi próbami rajdu. Czas na krótkie wakacje… ale z uwagą śledźcie nasz profil na FB, bo wakacji od rajdowania sobie nie robimy 🙂 – mówią organizatorzy.
Do Góry