Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rajdy samochodowe na ósmym miejscu w rankingu ARC Rynek i Opinia

Piłka ręczna ma swoje stałe miejsce wśród najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Jest to dyscyplina, która – razem z siatkówką – systematycznie zyskuje na wartości. Najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem ręcznym w Polsce jest Sławomir Szmal, zaś najbardziej rozpoznawalnym sponsorem – PGNiG – wynika z raportu Sponsoring Monitor 2014 ARC Rynek i Opinia.

Piłka ręczna ma coraz mocniejszą pozycję wśród najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce. Wprawdzie nadal jest znacznie mniej popularna niż trzy pierwsze dyscypliny sportowe, jednak można się spodziewać – zwłaszcza po ostatnich sukcesach polskich szczypiornistów – że jej popularność będzie rosła. W rankingu popularności prowadzą skoki narciarskie, drugie miejsce zajmuje piłka nożna, trzecie siatkówka. To co ciekawi nas najbardziej, czyli rajdy samochodowe, zajmują one ósme miejsce. Rajdy wyprzedziły m.in. koszykówkę, MMA, tenis czy Formułę 1.

20150203_1
Źródło: Sponsoring Monitor 2014, raport roczny, ARC Rynek i Opinia, styczeń 2015

Wyniki odpowiedzi na pytanie: Które oglądał Pan/ Pani w telewizji, a które na żywo? plasują rajdy samochodowe na dziesiątej pozycji (44%). 5% z ankietowanych widziało rajd na żywo, a więc jest to piąty najczęściej oglądany sport wśród ankietowanych, ex aequo z lekką aletyką i po piłce nożnej, siatkówce, ręcznej i skokach.

20150203_2
Źródło: Sponsoring Monitor 2014, raport roczny, ARC Rynek i Opinia, styczeń 2015
Do Góry