Kategoria: Historyczne

Trzy rajdy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w jeden weekend

Najbliższy weekend będzie należał do Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Od piątku do niedzieli odbędą się aż trzy imprezy rangi mistrzowskiej. Samochody zabytkowe zwiedzą Lublin i okolice, motocykle pojadą do Mińska Mazowieckiego, a miłośnicy regularności spotkają się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Pierwszą z imprez będzie organizowany przez Automobilklub Lubelski XXXI Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych będący III Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.Rajd, który odbędzie się w dniach 19-20 maja został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin. Rajd Lubelski jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych rund MPPZ w Polsce. W tym roku organizatorzy proponują Państwu zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu Royal Botanic Spa.

W piątek po BT w bazie rajdu odbędzie się część sportowo-techniczna na terenie miasta Lublin, obchodzącego w tym roku swoje 700-lecie. Próby zorganizowane będą m.in. na terenie Stadionu Arena i Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy – pięknych obiektów zbudowanych w ostatnich latach. W sobotę rajd będzie miał charakter turystyczno-krajoznawczy. Zawodnicy odwiedzą Zawieprzyce, gdzie czeka na nich Majówka historyczna oraz zwiedzanie pozostałości zespołu pałacowego z XVII wieku. Następnie przez Lasy Kozłowieckie – Park Krajobrazowy przejedziemy do Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Tu zaplanowano Konkurs Elegancji oraz uczestnictwo w Nocy Muzeów. Zawodnikom towarzyszyć będą damy w epokowych strojach i piękna sceneria Parku Pałacowego. Zabytki z PRL-u też znajdą klimaty dla siebie w Galerii Sztuki Socrealizmu.

Na rajd wciąż można się zgłosić tutaj!

Drugą imprezą rangi MPPZ będzie XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos „MAGNET 2017”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 maja w Mińsku Mazowieckim. W planach oczywiście rajd po okolicach Mińska, gymkhana, próby sprawnościowe oraz konkurs elegancji oraz wieczorny bal komandorski. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Trzecim rajdem będzie II Runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, która odbędzie się w dniach 19-20 maja. 2017 r w Krakowie. Organizatorem jest Automobilklub Krakowski. Rajd o Puchar Automobil Hotelu wyruszy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, a trasa poprowadzi zawodników po malowniczych górskich drogach małopolski, aż do miejscowości Żegocina. Dodatkowo na uczestników oraz kibiców czekają liczne atrakcje m.in.: Noc Muzeów, wystawy i prezentacje motoryzacyjne, konkursy i zabawy, symulator jazdy

Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego tutaj.

Głównym sponsorem rajdu po raz kolejny jest Automobil Hotel Kraków.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry