Kategoria: Historyczne

Trzy rajdy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w jeden weekend

Najbliższy weekend będzie należał do Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Od piątku do niedzieli odbędą się aż trzy imprezy rangi mistrzowskiej. Samochody zabytkowe zwiedzą Lublin i okolice, motocykle pojadą do Mińska Mazowieckiego, a miłośnicy regularności spotkają się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Pierwszą z imprez będzie organizowany przez Automobilklub Lubelski XXXI Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych będący III Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.Rajd, który odbędzie się w dniach 19-20 maja został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin. Rajd Lubelski jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych rund MPPZ w Polsce. W tym roku organizatorzy proponują Państwu zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu Royal Botanic Spa.

W piątek po BT w bazie rajdu odbędzie się część sportowo-techniczna na terenie miasta Lublin, obchodzącego w tym roku swoje 700-lecie. Próby zorganizowane będą m.in. na terenie Stadionu Arena i Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy – pięknych obiektów zbudowanych w ostatnich latach. W sobotę rajd będzie miał charakter turystyczno-krajoznawczy. Zawodnicy odwiedzą Zawieprzyce, gdzie czeka na nich Majówka historyczna oraz zwiedzanie pozostałości zespołu pałacowego z XVII wieku. Następnie przez Lasy Kozłowieckie – Park Krajobrazowy przejedziemy do Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Tu zaplanowano Konkurs Elegancji oraz uczestnictwo w Nocy Muzeów. Zawodnikom towarzyszyć będą damy w epokowych strojach i piękna sceneria Parku Pałacowego. Zabytki z PRL-u też znajdą klimaty dla siebie w Galerii Sztuki Socrealizmu.

Na rajd wciąż można się zgłosić tutaj!

Drugą imprezą rangi MPPZ będzie XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos „MAGNET 2017”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 maja w Mińsku Mazowieckim. W planach oczywiście rajd po okolicach Mińska, gymkhana, próby sprawnościowe oraz konkurs elegancji oraz wieczorny bal komandorski. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Trzecim rajdem będzie II Runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, która odbędzie się w dniach 19-20 maja. 2017 r w Krakowie. Organizatorem jest Automobilklub Krakowski. Rajd o Puchar Automobil Hotelu wyruszy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, a trasa poprowadzi zawodników po malowniczych górskich drogach małopolski, aż do miejscowości Żegocina. Dodatkowo na uczestników oraz kibiców czekają liczne atrakcje m.in.: Noc Muzeów, wystawy i prezentacje motoryzacyjne, konkursy i zabawy, symulator jazdy

Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego tutaj.

Głównym sponsorem rajdu po raz kolejny jest Automobil Hotel Kraków.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top