Kategoria: Rajdowy weekend

Rajdowy weekend: Xevi Pons najszybszy na hiszpańskich szutrach

Wraz z końcem weekendu czas na kolejne podsumowanie rajdowych zmagań, które miały miejsce w ciągu kilku ostatnich dni. W Belgii rozegrano Herock Spa Rally, a w Hiszpanii rywalizacja toczyła się w Rajdzie Tierras Altas de Lorca. W Republice Południowej Afryki kierowcy walczyli w Trade Brand Natal Rally. Największym wydarzeniem tego weekendu był oczywiście Rajd Meksyku, który stanowił trzecią rundę tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata.

15. Rally Guanajuato Mexico 2018:

Rywalizacja w Meksyku przyniosła zarówno kibicom, jak i zawodnikom wiele emocji. Przez kilka odcinków specjalnych na prowadzeniu utrzymywał się powracający do WRC, Sébastien Loeb i Daniel Elena. Przebita opona na OS 14 spowodowała, że Francuzi musieli pogodzić się ze spadkiem na piąte miejsce. Na prowadzenie wysunął się Sébastien Ogier, który dowiózł zwycięstwo do mety i tym samym wrócił na fotel lidera Rajdowych Mistrzostw Świata. Podium zawodów uzupełnili Dani Sordo oraz Kris Meeke. Więcej o Rajdzie Meksyku przeczytasz tutaj.

Herock Spa Rally:

Adrian Fernémont i Samuel Maillen wygrali Herock Spa Rally — drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Belgii. Załoga Škody Fabii R5 pokonała Krisa Princena i Brama Eelbode’a o 5,2 sekundy. Podium skompletowali Michael Albert i William Mergny w Fordzie Fiesta R5. Po piątkowych zmaganiach fotel lidera zajmował Princen, który wygrał tego dnia trzy z czterech rozegranych odcinków. Początkowo organizatorzy zaplanowali na piątek pięć oesów, jednak jeden z nich odwołano, z powodu gwoździ rozsypanych na trasie. Podczas drugiego dnia do głosu doszedł Fernémont, który na pięć odcinków specjalnych przed końcem objął prowadzenie i nie oddał aż do mety.

Rallye Tierras Altas de Lorca:

Były mistrz świata SWRC, Xevi Pons (Peugeot 208 T16 R5) zwyciężył w Rajdzie Tierras Altas de Lorca – pierwszej rundzie szutrowych mistrzostw Hiszpanii. 38-latek pilotowany przez Jordi Mercaderę wyprzedził o 48 sekund Williamsa Villanuevę i Aguado Bojrę w Fordzie Fiesta R5. Jako trzeci rajd ukończyli Jorge del Cid i Rodrigo Sanjuan w Mitsubishi Lancerze Evo X.

Trade Brand Natal Rally:

W Republice Południowej Afryki rozpoczęły się krajowe mistrzostwa, w których załogi mogą startować tylko samochodami napędzanymi na jedną oś. Rywalizację zwyciężyli Richard Leeke i Henry Kohne (Ford Fiesta R2), do których AC Potgieter i Nico Swartz (Volkswagen Polo R2) stracili 42 sekundy. Ponad półtorej minuty za liderem na mecie zameldowali się Matthew Vacy-Lyle i Schalk van Heerden w Toyocie Etios R2. Po piątku na prowadzeniu był Richard Leeke, który wyprzedzał obrońcę tytułu mistrzowskiego, Guya Botterilla o 15 sekund. W sobotę Leeke musiał czyścić trasę, a na siódmym odcinku specjalnym Boterill objął prowadzenie. Na dziewiątym odcinku specjalnym samochód lidera uległ awarii, a Leeke zdołał dowieźć prowadzenie do mety.

komentarzy
Do Góry