Kategoria: Rajdowy weekend

Rajdowy weekend: Tempestini triumfuje w Niemczech

„Rajdowy weekend”, czyli najważniejsze informacje z zagranicznych czempionatów w pigułce! W każdą niedzielę będziecie mogli przeczytać tu podsumowania najciekawszych rajdów rozegranych w danym tygodniu. W ten weekend byliśmy świadkami rywalizacji w pierwszej rundzie mistrzostw Niemiec oraz mistrzostw Chorwacji. Na północy rozegrano trzecią rundę mistrzostw Finlandii, 38. OunevaGroup SM-Itäralli. Auta klasy WRC mogli podziwiać kibice zgromadzeni przy trasie włoskiego 12. Rally Valtiberina – Città di Arezzo. Zapraszamy!

ADAC Saarland-Pfalz Rallye 2018:

W zimowych warunkach rozegrana została pierwsza runda mistrzostw Niemiec, ADAC Saarland-Pfalz Rallye. Faworytami do zwycięstwa byli jadący Citroënem DS3 R5 Simone Tempestini i Sergiu Itu oraz Marijan Griebel i Alexander Rath. Niemiecką załogę już na samym początku rywalizacji wyeliminowała awaria silnika w ich Peugeocie 208 T16 R5. Mimo że Tempestini dwukrotnie przebił oponę, nie przeszkodziło mu to w wygraniu rajdu z przewagą 19,1s przed załogą Dinkiel / Kohl w Škodzie Fabii R5. Podium uzupełnili Ron Shumann i Nanett Centner (+4:04,9s, Mitsubishi Lancer Evo IX). Czwartym rezultatem popisała się estońska załoga Volver / Madissoo, która rywalizowali Oplem Adamem (+6:53,7s).

7. INA Rally Kumrovec 2018:

Zimowe warunki zaskoczyły zawodników pierwszej rundy mistrzostw Chorwacji. Niespodziewane opady śniegu sprawiły, że organizatorzy musieli zadbać o odśnieżenie asfaltowej trasy (w Chorwacji zabronione jest używanie opon z kolcami). Wszystkie cztery odcinki specjalne na swoje konto zapisała austriacka załoga Mayr-Melnhof / Zeiser. Załoga Forda Fiesty R5 była aż o 1:20,2s szybsza od znajdujących się na drugim miejscu Krisztiána Hidega i Istvána Keréka (Škoda Fabia R5) z Węgier. Na trzecim miejscu zameldowali się Zoran Raštegorac i Damir Bruner, którzy okazali się najszybszą załogą z Chorwacji (+2:28,1s, Mitsubishi Lancer Evo IX).

38. OunevaGroup SM-Itäralli 2018:

W ten weekend rozegrana została także trzecia runda mistrzostw Finlandii. Zawodnicy ścigali się na sześciu odcinkach specjalnych o łącznej długości 101,26 km. Awaria Peugeota 208 T16 R5 już na drugim odcinku specjalnym wyeliminowała z rywalizacji Juho Salo i Topi Luhtinena. Na następnym oesie z rajdem pożegnali się także Jari Ketomaa i Marko Sallinen (Hyundai i20 R5). Rajd zwyciężyli Eerik Pietarinen i Juhana Raitanen (Škoda Fabia R5), dla których to już drugi triumf w tegorocznych mistrzostwach Finlandii. 10,7s za nimi, w bliźniaczym samochodzie, zameldowali się Teemu Asunmaa i Ville Mannisenmäk. Trzecie miejsce wywalczyli Nikołaj Griazin/Jarosław Fiedorow (+24,7s, Škoda Fabia R5).

12. Rally Valtiberina – Città di Arezzo 2018:

We Włoszech rozegrana została dwunasta edycja Rajdu Valtiberina – Città di Arezzo 2018. Na liście zgłoszeń znalazły się m.in. cztery auta WRC, dziewięć R-piątek oraz cztery auta klasy s2000. Po rozegraniu ośmiu szutrowych odcinków specjalnych zwycięzcami zostali Nicolò Marchioro i Marco Marchetti (Škoda Fabia R5). 20,3s za nimi zostali sklasyfikowani Francesco Fanari i Silvio Stefanelli (Ford Fiesta RS WRC). Podium uzupełniła załoga Forda Focusa RS WRC ’08, Luciano Cobbe i Fabio Turco (+1:11,5s).

komentarzy
Do Góry