Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Rajd Zamkowy – Szewczyk i Wilk wygrywają pojedynek!

Jakub Szczewczyk i Maciej Wilk jadący Hondą Civic Type-R zwyciężyli w 5. Rajdzie Zamkowym! Duet, który pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska zakończył na najniższym stopniu podium pokazał dziś dobre tempo, pokonując po długiej walce równie świetnie jadącą załogę Jakub Lesiak i Łukasz Biernot (+10,2s, Honda Civic Type-R). Trzecią pozycję zajęli Krzysztof Borowiecki z Mateuszem Martynkiem (+11,0s, Honda Civic Type-R). Dla wszystkich kierowców są to najwyższe wyniki w historii startów w RSMŚl.

Mimo walki o pierwszą pozycję pomiędzy Szewczykiem i Lesiakiem ostatni odcinek należał do Borowieckiego, który pokonał Szewczyka o 1,8s. Trójkę uzupełnili Kwieciński (+2,5s, Honda Civic Type-R).

W klasyfikacji generalnej rajdu za podium uplasowali się Piotr Baran z Michałem Paciejem, zwycięzcy klasy K3 (+20,5s, Honda Civic), piątą pozycję zajęli Michał Kwieciński i Sebastian Dwornik (+23,4s, Honda Civic Type-R). Na szóstym miejscu uplasowali się Marek Sąsiadek i Jakub Wróbel (+40,9s, Honda Civic), na siódmym Tomasz Zbroja i Wojciech Habuda (+43,1s, Renault Clio), na ósmym Adrian Jurasz i Maciej Miklaszewski (+44,6s, Renault Clio). Dziewiąte miejsce zajęli Damian Byczkowski i Jakub Przedbora (+52,4s, Honda Civic Type-R), a dziesiątkę zamknęli Michał Różycki i Paweł Słaboń (+1:01,6s, Honda Civic).

W klasie Gość zwyciężyli Robert Halicki i Bartosz Rozkrut (Fiat Abarth 500), którzy pokonali o 33,6s Roberta Mąsiora ze Zbigniewem Cieślarem (Mitsubishi Lancer Evo IX) i o 47,5s Macieja Jodłowskiego i Piotra Kokoszkę (Honda Civic Type-R). Najszybszą w rajdzie załogą był duet Michał Wieromiejczyk i Kamil Wróbel, którzy rywalizowali nieliczonym w klasyfikacji generalnej Mitsubishi Lancerem Evo IX (klasa RO4-31).

Nowym liderem RSMŚl został Jakub Szewczyk (z dorobkiem 40 punktów), drugi jest Jakub Lesiak (26), trzeci Szymon Cieślak (25), na czwartym miejscu ex aequo Piotr Marciniak i Michał Kwieciński (18), za nimi Krzysztof Borowiecki (17) i Adrian Jurasz (16).