Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
next arrow
Slider

Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Rajd Zamkowy – Szewczyk i Wilk wygrywają pojedynek!

Jakub Szczewczyk i Maciej Wilk jadący Hondą Civic Type-R zwyciężyli w 5. Rajdzie Zamkowym! Duet, który pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska zakończył na najniższym stopniu podium pokazał dziś dobre tempo, pokonując po długiej walce równie świetnie jadącą załogę Jakub Lesiak i Łukasz Biernot (+10,2s, Honda Civic Type-R). Trzecią pozycję zajęli Krzysztof Borowiecki z Mateuszem Martynkiem (+11,0s, Honda Civic Type-R). Dla wszystkich kierowców są to najwyższe wyniki w historii startów w RSMŚl.

Mimo walki o pierwszą pozycję pomiędzy Szewczykiem i Lesiakiem ostatni odcinek należał do Borowieckiego, który pokonał Szewczyka o 1,8s. Trójkę uzupełnili Kwieciński (+2,5s, Honda Civic Type-R).

W klasyfikacji generalnej rajdu za podium uplasowali się Piotr Baran z Michałem Paciejem, zwycięzcy klasy K3 (+20,5s, Honda Civic), piątą pozycję zajęli Michał Kwieciński i Sebastian Dwornik (+23,4s, Honda Civic Type-R). Na szóstym miejscu uplasowali się Marek Sąsiadek i Jakub Wróbel (+40,9s, Honda Civic), na siódmym Tomasz Zbroja i Wojciech Habuda (+43,1s, Renault Clio), na ósmym Adrian Jurasz i Maciej Miklaszewski (+44,6s, Renault Clio). Dziewiąte miejsce zajęli Damian Byczkowski i Jakub Przedbora (+52,4s, Honda Civic Type-R), a dziesiątkę zamknęli Michał Różycki i Paweł Słaboń (+1:01,6s, Honda Civic).

W klasie Gość zwyciężyli Robert Halicki i Bartosz Rozkrut (Fiat Abarth 500), którzy pokonali o 33,6s Roberta Mąsiora ze Zbigniewem Cieślarem (Mitsubishi Lancer Evo IX) i o 47,5s Macieja Jodłowskiego i Piotra Kokoszkę (Honda Civic Type-R). Najszybszą w rajdzie załogą był duet Michał Wieromiejczyk i Kamil Wróbel, którzy rywalizowali nieliczonym w klasyfikacji generalnej Mitsubishi Lancerem Evo IX (klasa RO4-31).

Nowym liderem RSMŚl został Jakub Szewczyk (z dorobkiem 40 punktów), drugi jest Jakub Lesiak (26), trzeci Szymon Cieślak (25), na czwartym miejscu ex aequo Piotr Marciniak i Michał Kwieciński (18), za nimi Krzysztof Borowiecki (17) i Adrian Jurasz (16).