Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
next arrow
Slider

Kategoria: ERC

Rajd Wysp Kanaryjskich 2019 – Habaj zdecydował się na czternastą pozycję

Druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy – Rajd Wysp Kanaryjskich wystartował i tradycyjnie zaczął się do odcinka kwalifikacyjnego, na którym najszybszy był Pepe López. Łukasz Habaj uplasował się na dziesiątej pozycji.

Za Pepe Lópezem uplasował się jego rodak Ivan Ares (+0,5s), trzeci dojechał obrońca mistrzowskiego tytułu Aleksiej Łukaniuk (+1,3s). Za podium znaleźli się Jose Suárez i piąty Pierre Louis Loubet. Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim zajęli dziesiątą lokatę i stracili 5,3 sekundy do liderów.

Jutro do rywalizacji jako pierwszy wyruszy Tibor Erdi, zwycięzca odcinka kwalifikacyjnego, który wybierał pozycję startową pierwszy, zdecydował się na siódmą lokatę.  Drugi najszybszy kierowca Ivan Ares wystartuje trzeci w kolejności. Z kolei Aleksiej Łukaniuk zdecydował się na ostatnią możliwą opcję, czyli piętnaste miejsce w kolejności. Polska załoga Łukasz Habaj i Daniel Dymurski wystartuje do walki na odcinku specjalnym czternasta.

Na jutro zaplanowano osiem odcinków specjalnych, które startują od 11:08, a podsumowania każdej pętli znajdziecie w naszym portalu.