Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Wysp Kanaryjskich 2019 – Habaj zdecydował się na czternastą pozycję

Druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy – Rajd Wysp Kanaryjskich wystartował i tradycyjnie zaczął się do odcinka kwalifikacyjnego, na którym najszybszy był Pepe López. Łukasz Habaj uplasował się na dziesiątej pozycji.

Za Pepe Lópezem uplasował się jego rodak Ivan Ares (+0,5s), trzeci dojechał obrońca mistrzowskiego tytułu Aleksiej Łukaniuk (+1,3s). Za podium znaleźli się Jose Suárez i piąty Pierre Louis Loubet. Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim zajęli dziesiątą lokatę i stracili 5,3 sekundy do liderów. 

Jutro do rywalizacji jako pierwszy wyruszy Tibor Erdi, zwycięzca odcinka kwalifikacyjnego, który wybierał pozycję startową pierwszy, zdecydował się na siódmą lokatę.  Drugi najszybszy kierowca Ivan Ares wystartuje trzeci w kolejności. Z kolei Aleksiej Łukaniuk zdecydował się na ostatnią możliwą opcję, czyli piętnaste miejsce w kolejności. Polska załoga Łukasz Habaj i Daniel Dymurski wystartuje do walki na odcinku specjalnym czternasta.

Na jutro zaplanowano osiem odcinków specjalnych, które startują od 11:08, a podsumowania każdej pętli znajdziecie w naszym portalu.
Do Góry