Kategoria: ERC

Rajd Wysp Kanaryjskich 2018 (OS 1): trzeci czas Grzyba

fot. Twitter/FIAERC

Właściwe zmagania w drugiej rundzie mistrzostw Europy rozpoczęła prawie 11-kilometrowa próba Valsequillo. Nawierzchnie stanowił suchy asfalt. Na niektórych partiach widoczne jednak były wilgotne plamy. Najszybszy czas wykręcił Łukjaniuk. – Pierwszy odcinek rajdu był miejscami dość trudny i śliski. Mocno uderzyliśmy po podbiciu na środku odcinka, wciąż czuję to w mojej głowie – mówił kierowca. Za nim uplasował się Suárez, tracąc 1,3s. Świetny, trzeci rezultat na odcinku uzyskała polska załoga – Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel. Duet był wolniejszy od Łukjaniuka o 3,9s.

Kolejne pozycje zajęli: 4. Brynildsen (+4,3s), 5. Loubet (+4,4s), 6. Herczig (+4,8s), 7. Pellier (+4,9s), 8. Kreim (+5,0s), 9. Magalhães (+5,4s), 10. Pernía (+6,1s).

Czternasty czas uzyskali Ptaszek / Szczepaniak (+11,1s), szesnasty Zawada / Dachowski (+12,8s), a osiemnasty Habaj / Dymurski (+15,2s).

Wypowiedzi zawodników po OS 1:

Monzón: próbowaliśmy iść szybko, ale rajd jest długi. Będzie trudno.

Botka: nie piłem kawy, pięć kilometrów na odcinku, a ja jeszcze spałem.

Habaj: na końcu była dość powolna sekcja trudna dla hamulców. Na tym odcinku wybór opon nie był prawdopodobnie najlepszy, ale powinno być OK później.

Grzyb: początek był w porządku, ale w środku było ślisko, musieliśmy jechać ostrożnie. Próbowałem naciskać, ale czuję, że popełniłem wiele błędów.

Neubauer: wspaniale jest wrócić, dobre odczucia na tej wyspie. Bardzo trudny odcinek, było ślisko na tych oponach.

Ptaszek: nie tak źle, pierwszy odcinek na śniadanie :). Jesteśmy całkiem szczęśliwi. Czas nie jest najlepszy, ale chcemy być szybsi i szybsi.

Loubet: trochę wilgoci na końcu. Nie tak źle, ale możemy jechać lepiej.

Kreim: trochę było ślisko, czasem przyczepność była jednak lepsza.

Magalhães: w ostatniej części trudno było oszacować prędkość i punkty hamowania na tej nawierzchni. Na początek – nie tak źle.

Zawada: całkiem dobrze, jest naprawdę szybko. Na końcu było trochę mokro. Dotknąłem czegoś prawą stroną, ale chcemy być szybsi i szybsi.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry