„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP, RO, KJS, RSMŚl

Rajd Wisły 2017: poznaliśmy listy zgłoszeń

fot. facebook/RSMŚl

Organizatorzy 63. Rajdu Wisły opublikowali listy zgłoszeń. W tym roku impreza stanowi rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Listę RSMŚl otwierają Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic). Dalej widnieją: Tomasz Zbroja z Piotrem Kokoszką (Renault Clio), Szymon Żarłok wraz z Krzysztofem Pietruszką (Honda Civic VTI), Jerzy Smagała i Konrad Giergiel (Honda Civic), Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski (Honda Civic Type R), Maciej Matysiak i Karolina Baćkowska (Citroen Saxo VTS), Gracjan Grela i Marta Momot (Honda Civic), Radosław Osiak i Wojciech Kordeusz (Honda Civic), Tomasz Marek i Wojciech Kolaczek (Honda Civic). Dziesiątkę listy zamykają Mateusz Gołek i Jacek Spentany (Renault Clio).

W klasie Gość zgłosiły się cztery załogi w samochodach napędzanych na dwie osie: Marek Dudziński i Daniel Dymurski, Wiesław Ingram i Magdalena Lukas-Jurkowski, Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (wszystkie w Subaru Imprezach) oraz Tomasz Kuciński i Adam Mendoń (Mitsubishi Lancer EVO X).

W ramach Gość 2WD wystartują m.in. Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (Peugeot 208 VTi), Jacek Jurecki i Michał Trela (Peugeot 208 VTi) czy Rafał Kręcioch z Marcinem Szeją (Peugeot 208 R2). Ogółem do rywalizacji w RSMŚl zgłosiło się 75 załóg.

Lista Motul HRSMP zawiera natomiast 28 pozycji. Jako pierwsi widnieją na niej Andrzej Jaroszewicz i Alicja Grzybowska (Volvo 544 Sport), którzy zaprezentują się w przejeździe pokazowym. Numer dwa to Artur Rowiński i Magdalena Tokarska (Audi Quattro A2). Dalej: Robert Luty i Dariusz Grudziołek (Subaru Legacy 4WD Turbo), Krzysztof Głowala i Mateusz Głowala (Mazda 323 GTX), Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz (Audi Quattro A2), Marek Gaciarz i Marcin Gaciarz (Toyota Celica GT-Four), Arkadiusz Kula bez podanego pilota (BMW M3), Mariusz Polak i Tadeusz Gargas (Audi Coupe Quattro), Grzegorz Zych i Paweł Duniewicz (Opel Astra). Numer dziesięć otrzymali Tomasz Mrzygłód i Krzysztof Janik (Honda Civic VTI).

15 załóg zadeklarowało swój udział w MPHRR. Będzie można zobaczyć m.in. Volvo PV544 Mirosława Walczaka i Dariusza Wesołowskiego. Samochód wyprodukowano w 1960 roku. Jest najstarszym autem zgłoszonym w zmaganiach na regularność.

Rajd Wisły odbędzie się w dniach 22-23 września.

Pełne listy zgłoszeń:

Mapy odcinków specjalnych znajdziesz tutaj.
Do Góry