Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Wielkiej Brytanii wystartuje z Liverpoolu

Organizatorzy Rajdu Wielkiej Brytanii poinformowali, że oficjalny start zawodów zaplanowano w Liverpoolu od odcinka specjalnego Oulton Park.

Zmiany wprowadzone w Rajdzie Wielkiej Brytanii są tak znaczące, że niektóre z pomysłów na konfigurację widzieliśmy ponad dwadzieścia lat temu. Największą nowością w porównaniu do poprzednich edycji jest start w Liperpoolu, przeniesienie parku serwisowego z Deeside do Llandundo i pojawienie się odcinka specjalnego Clowyn Bay.

„Jesteśmy przekonani, że przeniesienie startu do Liverpoolu i rozpoczęcie zmagań w czwartek wieczorem od Oulton Park, będzie jednym z najbardziej ekscytujących startów od lat. Mamy nadzieję, że ten ruch zachęci ludzi do wyjazdu do Walii, gdzie nadal znajduje się większość tras. Dodanie Clowyn Bay pomoże nam w naszych wysiłkach. Chcemy zaprezentować ten niezwykły sport szerszej publiczności. Wiąże się z tym również zmiana lokalizacji parku serwisowego do Llandundo w centrum miasta” – skomentował Hugh Chambers, dyrektor  federacji motorsportu w Wielkiej Brytanii.
Do Góry