Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce
3. Runda MPRC 2019: różnorodnie w kwalifikacjach
„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Rajd Warmińskie Szutry – ruszyły zgłoszenia

Rajd Warmińskie Szutry (17-18 czerwca) organizowany przez Olsztyński Klub Rajdowy którego Dyrektorem jest Edyta Żuchowska, chyba już na stałe zagościł w przyjaznych sportom motorowym Jezioranach.

Blisko 60 kilometrów, 8 odcinków specjalnych, czołówka klasyfikacji Inter Cars Szuter Cup 2017 i to wszystko na dwa tygodnie przed Rajdem Polski. Ale to nie wszystkie niespodzianki, które czekają zawodników i kibiców.

Rajdowa sobota (17 czerwca) jest dniem „administracyjnym”. Prawdziwe ściganie rozpocznie się wyjazdem z serwisu w niedzielę o godz. 10:00.

Wprawdzie mapy nie zostały jeszcze opublikowane, ale organizatorzy zapewniają, że tegoroczna trasa została skonfigurowana od nowa. Pojawi się nowy odcinek specjalny, a pozostałe zostaną mocno zmienione, przy czym zachowana zostanie ubiegłoroczna specyfika OSów, która tak bardzo przypadła zawodnikom do gustu.

Na uwagę zasługuje fakt, że to bardzo kompaktowy rajd – prawie połowa wszystkich kilometrów to odcinki specjalne. Organizatorzy pomyśleli również o fotoreporterach i kibicach, który preferują przemieszczanie się pomiędzy OSami. Odcinki są bardzo blisko siebie, a harmonogram został obliczony tak, aby bez problemu dotrzeć w inne wybrane miejsce przy oesie.

Wszystkie dokumenty dotyczące rajdu, regulamin imprezy, harmonogramy, zgłoszenia dostępne są na stronie warminskieszutry.pl oraz SzuterCup.pl. Na tych stronach organizator opublikuje również mapy, onboardy, informator i wszelkie nowości dotyczące imprezy.
Do Góry