Kategoria: WRC

Rajd Turcji zaprezentowany

fot. wrc.com

Promotor WRC – Oliver Ciesla, turecki minister sportu – Osman Aşkın Bak i prezydent tureckiej federacji zajmującej się motorsportem – Serkan Yazici, brali udział w konferencji, podczas której przedstawiono szczegóły, wracającego do kalendarza WRC, Rajdu Turcji. Prezentacja odbyła się w Stambule.

Oliver Ciesla:

To zmiana i nowe wyzwanie dla wszystkich. Turcja jest nowym rynkiem dla WRC i mamy okazję przedstawić mistrzostwa nowym fanom. To także bardzo ważny rynek motoryzacyjny dla wszystkich producentów zaangażowanych w WRC.

Osman Aşkın Bak:

Turcja jest centrum przemysłu motoryzacyjnego, a Turcy uwielbiają zmagania samochodowe i będą bardzo szczęśliwi widząc WRC z powrotem tutaj. Miejsce, w którym odbędzie się rajd, jest fantastyczne pod względem turystycznym i pod względem przemysłu motoryzacyjnego.

Rozgrywana w dniach 13-16 września impreza, będzie się składała z 17 odcinków specjalnych. Najdłuższy z nich ma mierzyć 38,1 km. Zawodnicy będą pokonywać dwie miejskie próby oraz Power Stage, który zakończy się w parku serwisowym. Zmagania będą zlokalizowane w rejonie miast Marmaris i Muğla.

Po raz ostatni Rajd Turcji zaliczany był do mistrzostw świata w 2010 roku.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry